Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4469
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mistrzostwa Dolnego Śląska Strażaków

Środa, 12 października 2016, 13:54
Aktualizacja: Czwartek, 13 października 2016, 8:17
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Mistrzostwa Dolnego Śląska Strażaków
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu zorganizowano XV Mistrzostwa Dolnego Śląska Strażaków w ratownictwie wysokościowym.

W Mistrzostwach udział wzięły jednostki specjalistyczne z Dolnego Śląska a także najlepsze drużyny z innych regionów Polski. Uczestnicy mieli do pokonania trasę zawierającą wiele elementów, zadań i przeszkód: była tak zwana "kolejka tyrolska", zjazd z wieży i podejście na wieżę po linach, przepięcia na oddzielne liny podczas podejść, były elementy ratownictwa i ewakuacja osoby poszkodowanej z wysokości. Poza rywalizacją bardzo ważnym aspektem Mistrzostw były szkolenia i ćwiczenia, a także wymiana doświadczeń pomiędzy jednostkami.

- Dzisiaj odbywają się XV Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w sportach wysokościowych. Udział bierze 13 drużyn, 33 zawodników, przy czym oprócz drużyn z Województwa Dolnośląskiego - mamy na Dolnym Śląsku 4 grupy specjalistyczne w Wałbrzychu, Świdnicy, Wrocławiu i Chojnowie, mamy gości z Polski: grupę z Łodzi, z Bydgoszczy, Gdyni i Opola. To są grupy, które od lat stanowią czołówkę. Głównym celem tych zawodów jest szkolenie. Dzisiaj pogoda jest kiepska, ale to powoduje, że jest dodatkowe utrudnienie w szkoleniu i dodatkowa potrzeba wykazania zwiększonej ostrożności czy wyższych umiejętności - powiedział st. bryg. mgr inż. Grzegorz Kułak - Komendant Miejski PSP w Wałbrzychu.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group