Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2631
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mistrzostwa Dolnego Śląska w Tańcu

Poniedziałek, 1 grudnia 2014, 14:32
Aktualizacja: 17:14
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Mistrzostwa Dolnego Śląska w Tańcu
Fot. Robert Bajek
Wczorajszy dzień w wałbrzyskim Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua–Zdrój upłynął pod znakiem tańca, ponieważ odbyły się tam Mistrzostwa Dolnego Śląska FTS w Sporcie Tanecznym i Turniej o Puchar Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Na Hali Widowiskowo-Sportowej wałbrzyskiego Aqua-Zdroju pojawiły się najlepsze dolnośląskie pary taneczne. Wczorajszy turniej był kwalifikacją do Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym FTS, co z kolei otwiera drogę do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Światowej Federacji Tańca Sportowego.

Dodatkowo impreza została wpisana do tegorocznego kalendarza Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego World Games 2017. Podstawowym celem  Mistrzostw było wyłonienie Mistrzów i Wicemistrzów Dolnego Śląska w Tańcu Sportowym na rok 2014, uzyskanie nominacji do uczestnictwa w Mistrzostwach Polski w Tańcu Sportowym FTS, oraz popularyzacja tańca, jego walorów sportowych, artystycznych i wychowawczych.

Program imprezy obejmował kilka bloków, podzielonych na poszczególne kategorie. W Bloku I wystąpiły dzieci w wielu 8-9 lat, młodzicy w wieku 10-11 lat, juniorzy młodsi w wieku 12-13 lat i juniorzy starsi w wieku 14-15 lat. W Bloku II oprócz obu grup juniorów pojawiły się też dwie kategorie osób dorosłych. Blok III stanowiły Mistrzostwa Okręgu DZST w Sporcie Tanecznym, w których udział wzięły dzieci w wieku 8-9 lat, młodzicy, juniorzy i młodzież w wieku 16-20 lat. Blok IV - Gala - obejmował następujące kategorie: junior starszy, młodzież w wieku 16-18 lat, dorośli, oraz senior sport. Dodatkowo jako kategorie towarzyszące znalazły się senior hobby ST i senior hobby LA.

Organizatorem Mistrzostw Dolnego Śląska w Tańcu Sportowym był Dolnośląski Związek Sportów Tanecznych, UKTS „CORDEX” - Wałbrzych i Szkoła Tańca „CORDEX” w Wałbrzychu. Impreza została objęta patronatem Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group