Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4414
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Mistrzostwa Downhill na Dzikowcu

Poniedziałek, 16 października 2017, 10:58
Aktualizacja: 11:00
Autor: Piotr Skomorokiewicz
REGION, Boguszów-Gorce: Mistrzostwa Downhill na Dzikowcu
Fot. Piotr Skomorokiewicz
To był weekend pod znakiem rowerowych zmagań. W sobotę w Szczawnie–Zdroju rozegrano zawody w Four Cross, a w niedzielę na Górze Dzikowiec w Boguszowie–Gorcach Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Zjeździe MTB Downhill.

Do niedzielnych zawodów przystąpiło blisko stu zawodników. Przejazdy odbywały się w następujących kategoriach: Kobiety, Masters, Hobby Hard Tail, Hobby Full i Elita PRO. Impreza rozpoczęła się od dwugodzinnych treningów, natomiast start pierwszego przejazdu zaplanowany został na 11.00. Szansą na poprawę rezultatów z pierwszej próby był drugi przejazd, który rozpoczął się o 14.00.

Jako pierwsze wystartowały kobiety. Do zawodów przystąpiły dwie zawodniczki. Z blisko 30 sekundową przewagą wygrała Justyna Duda przed Natalią Budner. W kategorii Masters o pierwszym miejscu zadecydowały 0,02 s. Wygrał Mateusz Noskowicz. Drugi był Mateusz Jasiński, a trzeci Tomasz Mołas. Na podium w Hobby Hard Tail znaleźli się Mateusz Zelek, Rafał Kruczkowski i Grzegorz Wiewióra. Kolejną rozegraną kategorią była Hobby Full. Tutaj najlepszy okazał się Łukasz Michalski, drugie miejsce dla Michała Frątczaka. Na podium znalazł się również Maciej Rękoś. Z kolei rywalizację Elity wygrał Mateusz Kestusiak, któremu pokonanie trasy w drugim przejeździe zajęło 2.07,22 min. Na pozostałych miejscach medalowych sklasyfikowani zostali Przemysław Szyndlarewicz i Łukasz Szymczuk.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group