Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3910
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym

Sobota, 7 marca 2015, 15:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 marca 2015, 17:43
Autor: red.
Wałbrzych: Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Hali Widowiskowo–Sportowej wałbrzyskiego Aqua–Zdroju odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia 83 Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym Seniorów i Seniorek. Jest to największa polska impreza organizowana w tej dyscyplinie sportu.

Na rozgrywane w Wałbrzychu Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym przyjechało 128 najlepszych polskich zawodników, którzy na co dzień grają zarówno w polskiej superlidze jak i w ligach zagranicznych - francuskiej, niemieckiej i czeskiej. 64 zawodniczki i 64 zawodników rywalizuje w kategoriach debel, mikst i tej najbardziej prestiżowej - indywidualnej. Stawką turnieju jest tytuł Mistrza Polski w sezonie 2014/2015. Do Wałbrzycha przyjechali też obrońcy tytułów mistrzowskich - zajmujący 68 miejsce w światowym rankingu ITTF Daniel Górak i plasująca się na 80 miejscu w rankingu ITTF Katarzyna Grzybowska. Rozpoczęte wczoraj rozgrywki potrwają do jutra, kiedy to zostaną rozegrane finały gier mieszanych, gier podwójnych i pojedynczych.

Podczas oficjalnego otwarcia Mistrzostw zostali przedstawieni zarówno sędziowie jak i wszyscy zawodnicy. Ze względu na rangę imprezy nie zabrakło też Pocztu Sztandarowego i Hymnu Polski. Przybyłych gości i zawodników powitał Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonał Prezes PZTS - Wojciech Waldowski a Zespół Taneczny "Cordex" dał niezwykły pokaz. W uroczystości otwarcia Mistrzostw wzięli też udział wałbrzyscy parlamentarzyści - Izabela Katarzyna Mrzygłocka - Poseł na Sejm RP, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska - Poseł na Sejm RP i Wiesław Kilian - Senator RP.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group