Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 2373
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mistrzowie sztuki kulinarnej w Starostwie

Środa, 15 grudnia 2010, 12:32
Aktualizacja: 12:33
Autor: Sven
Wałbrzych: Mistrzowie sztuki kulinarnej w Starostwie
Fot. Sławomir Pawlik
Stoły w sali obrad Rady Powiatu Wałbrzyskiego uginały się od bardzo zachęcająco wyglądających i pachnących potraw świątecznych. Rozstrzygnięty został konkurs pod nazwą "Kultywowanie kulinarnych tradycji świątecznych w powiecie wałbrzyskim".

Tegorocznym laureatem konkursu został Wiesław Sosnowski, którego indyk nadziewany szynką z borowikami znalazł najwięcej uznania w oczach i na podniebieniach jurorów.

Poza zwycięskim indykiem zaprezentowane zostały inne, niezliczone i nie mniej smaczne potrawy: pierogi, zupy, ryby na kilka sposobów, potrawy z cielęciny i baraniny, wędliny, sałatki oraz ciasta i nalewki. Swoje produkty wystawili także artyści ludowi. Liczne były szopki, ozdoby świąteczne, stroiki oraz rzeźby postaci kojarzących się z Bożym Narodzeniem.

Konkurs zainicjowany został dwanaście lat temu. Wraz ze Starostwem organizuje go Powiatowy Zespół Doradców Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. Początkowo dotyczył wyłącznie potraw wielkanocnych. Z czasem, gdy liczba uczestników rosła, a konkurs zdobywał coraz większy prestiż, rozszerzono go o potrawy bożonarodzeniowe.

Starosta Robert Ławski stwierdził, że kultywowanie tradycji świątecznych oraz gospodarstwa agroturystyczne, biorące udział w konkursie, są naszym wielkim atutem i już w niedalekiej przyszłości będą ważnym elementem promocji powiatu wałbrzyskiego na zewnątrz.

Uczestnikom konkursu gratulujemy kulinarnej wyobraźni i talentu. Było naprawdę smacznie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group