Środa, 16 sierpnia 2023, 9:03
Aktualizacja: 9:21
Kilka ciekawych spotkań obejrzeli kibice zespołów klasy A w pierwszej kolejce nowego sezonu.

Grom Witków - Zieloni Mokrzeszów 1-1

Spadkowicz z Witkowa był faworytem tego meczu, a wielu kibiców upatruje w Gromie kandydata do awansu. W pierwszym meczy Grom jednak musiał podzielić się punktami z Zielonymi Mokrzeszów, którzy po odejściu trenera Błażeja Gromniaka i kilku zawodników, przechodzą przebudowę, ale jak widąć, są na dobrej drodze.

Cukrownik/Polonia Pszenno - Czarni Wałbrzych 3-0

Spadkowicz z Pszenna pokazał miejsce w szeregu odmienionym Czarnym. Przypomnijmy, że z Czarnych odeszło po sezonie 6 piłkarzy, a ośmiu nowych pojawiło się w drużynie. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis, ale w drugiej połowie Cukrownik udowodnił swoją wyższość.

Karolina Jaworzyna Śląska - Sudety Dziećmorowice 2-0

Kolejny spadkowicz z klasy okręgowej odniósł w pełni oczekiwane zwycięstwo, choć trzeba przyznać, że ekipa z Dziećmorowic mocno przeciwstawiła się swojemu przeciwnikowi.

Iskra Witków Śląski - Górnik Gorce - przełożony

Ten mecz został przełożony na wrześniowy termin. Iskra powinna włączyć się do walki o awans, a Górnika spokojnie stać na miejsce w środku ligowej tabeli.

Szczyt Boguszów - AKS II Strzegom 11-0

Efektowna wygrana na początek ligi odmłodzonej ekipy z Boguszowa. Cztery trafienia w pierwszej kolejce zaliczył dla Szczytu Patryk Świderski, który zgłosił od razu swój akces do walki o tytuł króla strzelców.

Nysa Kłaczyna - Wenus Nowice 0-1

W spotkaniu dwóch beniaminków nieznacznie lepszy ten z Nowic, który jeszcze ma w pamięci niedawne występy na boiskach klasy okręgowej.

Zagłębie Wałbrzych - Herbapol Stanowice 3-0

Po raz kolejny bardzo pozytywnie zaskoczyło wałbrzyskie Zagłębie, które pokonało pewnie, bo 3-0, solidnego ligowca, jakim jest bez wątpienia Herbapol Stanowice. Do przerwy mieliśmy remis, ale druga połowa należała do zielono-czarnych. Dwa gole były dziełem Szymona Pawelka, a kilku goli dla Zagłębia arbiter nie uznał z powodu pozycji spalonej napastników miejscowych.

KS Walim - MKS Szczawno Zdrój 2-5

Na koniec opisów zostawiliśmy sobie szlagier I kolejki. KS Walim, który miał bardzo udany poprzedni sezon, musiał uznać wyższość MKS-u Szczawno-Zdrój, czyli głównego kandydata do awansu. Walim z nowymi piłkarzami: Łukasze Gutem, Mateuszem Jaskółowskim, Mateuszem Chołujem, Damianem Krausem i Dawidem Skarbińskim. O nabytkach MKS-u już pisaliśmy i niektórzy z tych nabytków już w tym meczu wpisali się na listę strzelców.