Puchar Polski: MKS Szczawno odpada z Pucharu Polski

Niedziela, 6 marca 2011, 22:23
Aktualizacja: 22:27
Autor: MDvR
Victoria Świebodzice, występująca na boiskach okręgówki wyeliminowała ekipę MKS–u Szczawno Zdrój w 1/16 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego. O awansie gospodarzy zadecydowała seria jedenastek wygrana przez nich w stosunku 5:4.

Spotkanie w Świebodzicach rozpoczęło się świetnie dla gospodarzy, którzy po trafieniach Karczmarza i Pluty prowadzili do przerwy 2:0. Druga odsłona to już lepsza gra IV-ligowca, który strzelając dwie bramki, autorstwa Nadziei i Stanuszka doprowadził do dogrywki. W doliczonym czasie gry zdecydowanie bliżej zwycięstwa byli gości ze Szczawna, którzy dwukrotnie wychodzili na prowadzenie po golach Nadziei i Czechury. Za każdym razem do wyrównania doprowadzali ambitnie grający świebodziczanie. Po golach Grzesiaka i Deli było 4:4, przyszedł więc czas na konkurs jedenastek. Tam bezbłędni okazali się gospodarze wygrywając po karnych 5:4 i awansując do dalszej fazy Pucharu Polski.

Victoria Świebodzice – MKS Szczawno-Zdrój 4:4 (karne 5:4)

Victoria: Wiśniowski, Antas, Prusiński, Błaszczak, Traczykowski, Pluta, Satyła, Grzesiak, Otok, Dolecki, Karczmarz

MKS: Perlak, Smoczyk, Kłosowski, Nadzieja, Starczukowski, Stanuszek, Kula, Kiczuła, Czechura, Nawrot (46’ Korulczyk), Słapek