Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 2792
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Młodociani z kartoteką

Środa, 17 lipca 2019, 6:49
Aktualizacja: Czwartek, 18 lipca 2019, 8:34
Autor: red
Wałbrzych: Młodociani z kartoteką
Fot. KMP Wałbrzych
19–letni wałbrzyszanin oraz jego trzech 15–letnich kolegów wpadło w miniony piątek w ręce policjantów kryminalnych Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. Cała czwórka dwa dni wcześniej włamała się do jednego z garaży znajdujących się przy ul. Wrocławskiej w naszym mieście. Nastolatkowie ukradli wtedy elektronarzędzia o wartości kilkuset złotych.

10 lipca 41-letni pokrzywdzony zgłosił funkcjonariuszom Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, że nieznani sprawcy uszkodzili drzwi garażu przy ul. Wrocławskiej, weszli do środka i dokonali kradzieży znajdującego się w środku mienia. Były to odkurzacz spalinowy do liści, piła spalinowa oraz szlifierka kątowa o łącznej wartości 700 złotych.

Policjanci pierwszego komisariatu bezpośrednio po otrzymaniu informacji rozpoczęli działania operacyjne i już po dwóch dniach ustalili, kto stoi za sprawą włamania. Najpierw w ręce funkcjonariuszy wpadł jeden z 15-latków, a kilkadziesiąt minut później 19-latek. Kiedy pozostałych dwóch 15-latków dowiedziało się o zatrzymaniu swoich kolegów, postanowiło skradziony sprzęt odnieść pod garaż, z którego go ukradli. W ten sposób nieletni liczyli, że uda im się uniknąć odpowiedzialności. Tak się jednak nie stało. Tego samego dnia obaj trafili w ręce policjantów kryminalnych z "jedynki".

Funkcjonariusze zabezpieczyli odnalezione mienie i niebawem przekażą je właścicielowi. Podejrzani podczas czynności procesowych przyznali się do popełnienia czynu i staną niebawem przed sądem. 19-latkowi za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. O losie trzech 15-latków zadecyduje natomiast sąd rodzinny.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
67%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group