Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3361
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Młody Paganini" w Filharmonii Sudeckiej

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 17 stycznia 2015, 6:30
Aktualizacja: Wtorek, 20 stycznia 2015, 13:21
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu odbył się koncert, podczas którego publiczności zaprezentowały się trzy laureatki XII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego "Młody Paganini", odbywającego się w Legnicy.

W programie wczorajszego koncertu znalazła się I część Koncertu skrzypcowego D-dur Paganiniego, Fantazja na tematy opery "Faust" Wieniawskiego, Introdukcja i Rondo capriccioso Saint-Saensa, oraz I Symfonia e-moll op. 39 Sibeliusa. Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej dyrygował Piotr Borkowski, a jako solistki wystąpiły skrzypaczki: Anne Kramb, Julia Wrońska i Magdalena Heinz. Słowo o utworach i wykonawcach wygłosiła Krystyna Swoboda.

Odbywający się co roku w Legnicy Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy "Młody Paganini" skierowany jest do najzdolniejszych młodych skrzypków, którzy występują w dwóch grupach wiekowych: do 16 i do 19 roku życia. W XII edycji tego konkursu Julia Wrońska i Magdalena Heinz zajęły ex aequo I miejsce w grupie starszej. Dodatkowo Julia Wrońska w tej grupie otrzymała nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Paganiniego, otrzymała też tytuł "Indywidualność konkursu". Natomiast Anne Kramb zajęła I miejsce w grupie młodszej i otrzymała nagrodę za najlepsze wykonanie utworu Niccolo Paganiniego w tej właśnie grupie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group