Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1950
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młodzi dziennikarze pokazali na co ich stać

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 9 kwietnia 2010, 18:05
Aktualizacja: Sobota, 10 kwietnia 2010, 10:22
Autor: Sven
Młodzi dziennikarze prezentują już spore umiejętności
Fot. Krzysztof Żarkowski
W wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym zakończyła się dzisiaj 15. edycja ogólnopolskiego Konkursu Gazetek Szkolnych pod nazwą „Mistrz Pismaków”.

Konkurs zainicjowała Elżbieta Sura - wałbrzyska dziennikarka i polonistka Zespołu Szkół nr 2 w Wałbrzychu. Przez lata konkurs nabrał rozmachu i dzisiaj nie tylko ma ogólnopolski zasięg, ale także honorowy patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej, a do organizacji przedsięwzięcia włączyła się Fundacja „Nowe Media” oraz władze Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Zaproszenia do udziału w finale przyjmują twórcy różnych dziedzin kultury jak również znani dziennikarze.

Uczestnicy imprezy przybyli do Wałbrzycha już 7 kwietnia, ponieważ jak na dziennikarzy przystało, postanowili pobyt w naszym mieście wykorzystać na zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności. Dlatego obok części rozrywkowej, jaką był między innymi udział w spektaklu „Bohater roku”, spędzali czas na wykładach i warsztatach dziennikarskich. Wymieniali doświadczenia i zapoznawali się z dorobkiem redakcji gazetek szkolnych z całej Polski. Powstała też okazjonalna gazetka i impresja filmowa na temat 15 edycji konkursu.

Jury konkursu w składzie: Paweł Sito - przewodniczący (Prezes Fundacji „Nowe Media” - Warszawa), Iwona Bucka (dziennikarka - Wałbrzych), Elżbieta Węgrzyn („Gazeta Wrocławska”), Radomir Wit („Maturzysta”, „Gazeta Studencka” - Wrocław), Paweł Kamiński (Fundacja „Nowe Media” - Warszawa), Rafał Palacz („Tygodnik Wałbrzyski” - Wałbrzych) miało sporo pracy, ponieważ do oceny przyjęto 134 artykuły i 110 tytułów gazetek szkolnych.

Mistrzem Pismaków w poszczególnych kategoriach zostali: Kurier Dwójki, SP nr 2 z Żar, Dyzio Gimnazjalista, PG nr 3 z Raciborza, Nasza Jedynka, I L.O. z Warszawy oraz w kategorii ogólnopolskiej gazety młodzieżowej – Qutro.

W kategorii artykułu nagrodę zdobyła Aleksandra Pakuła z II L.O. w Wałbrzychu za tekst pt. „Kwatera Hitlera koło Wałbrzycha”.

Nagrodzone teksty oraz pełna lista laureatów będzie dostępna na stronie Fundacji „Nowe Media”.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group