Niedziela, 28 czerwca

Młodzi koszykarze świętowali na parkiecie

Audio

Czytaj na głos

Autor: Bartłomiej Nowak 1 min czytania

Za nami wyjątkowa koszykarska impreza – pierwszy turniej Gwarków zorganizowany w Hali Wałbrzyskich Mistrzów.

Zawody przyciągnęły do Wałbrzycha młodych koszykarzy z Piaseczna i Żar, którzy z Górnikami rywalizowali w kategorii U-12, oraz ekipy z Wrocławia i Kłodzka, startujące w kategorii U-17. Była to ostatnia impreza sportowa zamykająca rok obchodów z okazji 75-lecia klubu. Nasi najmłodsi koledzy zajęli 3. miejsce przegrywając po dobrym meczu w dogrywce z zawodnikami z Piaseczna. Starsi uplasowali się na 1. miejscu pokonując wrocławian i rówieśników z Kłodzka. Opiekunami młodych Górników byli trenerzy Paweł Domoradzki i Rafał Glapiński.

Jak zapowiedzieli włodarze klubu, będzie to cykliczny turniej ściągający do miasta koszykarzy z całej Polski, a może i zagranicy. Oprócz rywalizacji na parkiecie uczestnicy imprezy skorzystali z możliwości zwiedzenia Starej Kopalni – przewodnicy dokładnie opowiedzieli na czym polegał zawód górnika, a sami trenerzy jak i zawodnicy z uznaniem podkreślali zaangażowanie oraz profesjonalizm swych przewodników.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka