Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4492
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór/Stare Bogaczowice: Młodzi rękodzielnicy

Czwartek, 26 sierpnia 2010, 13:34
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 8:18
Autor: red
REGION, Czarny Bór/Stare Bogaczowice: Młodzi rękodzielnicy
Fot. Fundacja Edukacji Europejskiej
Dzieci z Czarnego Boru i Starych Bogaczowic przygotowują swoje dzieła, które będą wystawione podczas I Festiwalu Kultury Ludowej „Korona Trójgarbu 2010".

Projekt obejmują działania w zakresie edukacji regionalnej dla dzieci i młodzieży zamieszkującej Czarny Bór i Stare Bogaczowice. Młodzi uczestnicy projektu biorą udział w warsztatach rękodzielniczych oraz wystawią swoje dzieła podczas Festiwalu Kultury Ludowej „Korona Trójgarbu", który odbędzie się we wrześniu 2010 roku w Czarnym Borze.

Warsztaty rękodzielnicze prowadzone są w Gminnych Ośrodkach Kultury w Czarnym Borze i Szkole Podstawowej w Starych Bogaczowicach. Warsztaty prowadzone są przez lokalnych artystów i rzemieślników, którzy od wielu lat zajmują się tworzeniem rękodzieła ludowego.

W okresie realizacji warsztatów uczestnicy warsztatów wspólnie z rodzicami opracują własne wyroby, które we wrześniu 2010 zostaną wystawione podczas uroczystości finałowej w Centrum Kultury w Czarnym Borze. Zadaniem uczestników jest przygotowanie przynajmniej 3 swoich wyrobów rękodzielniczych.

Ważnym elementem tego etapu jest fakt, że będzie on elementem regionalnej imprezy pn. Święto Pieroga, która jest organizowane w gminie Czarny Bór o wielu lat. Od 2010 roku Festiwal Kultury Ludowej „Korona Trójgarbu” będzie stałym elementem kalendarza imprez kulturalnych organizowanych przez Partnerstwo Wokół Trójgarbu z możliwością rozszerzenia w przyszłych latach na sąsiednie gminy w powiecie wałbrzyskim, kamiennogórskim i jaworskim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group