Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3122
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Młodzi socjaldemokraci zabierają głos w sprawie Aqua Zdroju

Środa, 19 września 2012, 9:14
Aktualizacja: Czwartek, 20 września 2012, 10:39
Autor: red
Wałbrzych: Młodzi socjaldemokraci zabierają głos w sprawie Aqua Zdroju
Fot. PAW
Federacja Młodych Socjaldemokratów zwróciła się do prezydenta Romana Szełemeja z pismem dotyczącym problemów przy budowie Aqua Zdroju.

Oto treść tego pisma:

Szanowany Pan Roman Szełemej
Prezydent Miasta Wałbrzycha

Wobec niepokojących informacji, jakie ukazały się w ostatnich dniach w mediach wałbrzyskich dotyczących problemów przy budowie kompleksu Aqua Zdrój, chciałbym zapytać, kiedy Wałbrzyszanie będą mogli korzystać z kompleksu, o którym mowa? Otwarcie Aqua Zdroju planowane było już w marcu b.r. Wówczas wystąpiły okoliczności, które przesunęły w czasie termin oddania obiektu. Ostateczną datą otwarcia miał być listopad b.r. W mediach wałbrzyskich dało się słyszeć, że pomimo problemów finansowych miasta, zamykania szkół, fatalnej sytuacji komunikacji miejskiej, zostanie wynajęta specjalna firma marketingowa, która będzie odpowiedzialna za przygotowanie „hucznego” otwarcia jednej z największych inwestycji, jaka została wybudowana na terenie Naszego miasta. Finansowanie tejże firmy odbyłoby się z budżetu miasta, czyli tak naprawdę z pieniędzy wszystkich wałbrzyszan.

Proszę zatem o udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy firma, która wygrała przetarg na podstawie ogłoszenia o zamówieniu 169323-2012 pod nazwą „Świadczenie usług doradczych w zakresie pre-openingu (przygotowanie do otwarcia) Centrum Turystyczno-Sportowego Aqua Zdrój przy ulicy Ratuszowej w Wałbrzychu, wobec nieuniknionego ponownego przesunięcia terminu oddania inwestycji, nadal będzie odpowiedzialna za zorganizowanie działań marketingowych i przygotowanie otwarcia obiektu? Czy firmie, o której mowa, zostały już wypłacone jakiekolwiek środki finansowe, jeśli tak, to czy zostaną one zwrócone do budżetu miasta z powodu przesunięcia terminu otwarcia Aqua Zdroju?

Poza tym firma realizująca projekt, Budopol S.A. twierdzi, że odstąpiła od realizacji projektu, ponieważ przeszkodą był brak gwarancji zapłaty wynagrodzenia należnego Wykonawcy. Czy wobec powyższego w budżecie Wałbrzycha nie było zabezpieczonych środków finansowych na ukończenie inwestycji?

Szanowny Panie Prezydencie, kiedy zatem Wałbrzyszanie będą mogli korzystać z kompleksu Aqua Zdrój, którego wybudowanie i oddanie do użytku było jednym ze sztandarowych haseł Pana kampanii wyborczej?

Z poważaniem
Paweł Szudziński
Przewodniczący
FMS Wałbrzych

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group