Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 4186
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Młodzież będzie się "ścierać"

Piątek, 1 października 2021, 7:39
Autor: PAW
Wałbrzych: Młodzież będzie się "ścierać"
Fot. red
Radni podjęli uchwałę w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miasta Wałbrzycha.

Wydawać by się mogło, że ta uchwała zostanie podjęta bez dyskusji, bowiem wszyscy dostrzegają potrzebę funkcjonowania Młodzieżowej Rady Miasta. Tak jednak nie było. Kwestią sporną pozostaje to - młodzież w jakim wieku powinna w tej radzie zasiadać, bowiem potrzeby 14 a 22 latków są zupełnie inne.

Młodzieżowa Rada Miasta Wałbrzycha jest reprezentacją:

1) młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych na terenie Miasta Wałbrzycha, w tym w zespołach szkół, których siedziba znajduje się na terenie Miasta Wałbrzycha, zamieszkałej na terenie miasta Wałbrzycha, z wyłączeniem szkół dla dorosłych,

2) studentów studiów I stopnia szkół wyższych, których siedziba lub siedziba filii mieści się na terenie Miasta Wałbrzycha.

- Młodzieżowa Rada Miasta funkcjonowała w naszym mieście, natomiast zmieniła się struktura oświaty, bo nie ma już szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a w poprzedniej Młodzieżowej Radzie Miasta byli głównie uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych - mówi Aleksandra Mentek, kierownik Referatu Edukacji i Wychowania w UM Wałbrzych. - Zmiany w oświacie spowodowały, że powinniśmy podjąć w tym zakresie nową uchwałę. Zgodnie z tym, radnym może być osoba, która skończyła 15 lat, a nie ma jeszcze lat 23. Oznacza to, że w Radzie będą zasiadać młodzi ludzie, ale którzy mają już szerszy światopogląd.

Swoje zastrzeżenia do projektu uchwały zgłosił radny Jacek Szwajgier.

- Mam pewne wątpliwości, bowiem ta dorosła młodzież, 22-letnia młodzież, może już jako osoba dorosła kandydować do dorosłej rady miasta Wałbrzycha i ta dorosła młodzież ma inne potrzeby niż ta młodzież 15-letnia - uważa radny. - Czy komunikacja między 15 a 22-latkiem będzie dawała pole do dyskusji między nimi?

Aleksandra Mentek przypomniała, że w poprzedniej Młodzieżowej Radzie Miasta przekrój wiekowy też był spory, bowiem zasiadali w niej uczniowie mający 13 lat, ale też tacy, którzy mieli po 18 czy 19 lat.

- Uważam, że ci 22-latkowie będą mieli możliwość do konfrontacji z tymi młodszymi, którzy już mają swoje poglądy - mówi Aleksandra Mentek. - Ci młodsi uczniowie będą mogli się "ścierać" z 22-latkami i przedstawiać swoje własne poglądy i pomysły.

Twoja reakcja na artykuł?

2
20%
Cieszy
4
40%
Hahaha
1
10%
Nudzi
1
10%
Smuci
1
10%
Złości
1
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group