Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 2597
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młodzież przewietrzyła willę na Zamkowej

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 17 czerwca 2010, 8:43
Aktualizacja: 8:43
Autor: Sven
Frekwencja podczas spektaklu była bardzo duża
Fot. Sławomir Pawlik
W willi przy Zamkowej 2 mieszka sporo ludzi, wśród których buzują różne emocje i konflikty. Budynek jest zaniedbany, właściwie chyli się ku upadkowi.

Wtedy właśnie przyjeżdża telewizja z Warszawy, aby nakręcić reportaż. Szukają najszczęśliwszego człowieka. Na koniec wszyscy mieszkańcy otrzymują nakaz eksmisji podpisany przez Prezydenta Piotra Kruczkowskiego.

Widzowie śledzą akcję rozgrywającą się w oknach, na balkonie lub na podwórku. Kiedy na wiosnę klarował się pomysł przedstawienia, Barbara Prądzyńska – scenarzystka i reżyser szukała „żyjącego” budynku i podwórka, z autentycznymi mieszkańcami. Tego pomysłu nie udało się zrealizować. Wydaje się jednak, że wykorzystanie willi przy Zamkowej było „strzałem w dziesiątkę”.

Uczniowie II LO, którzy zagrali w przedstawieniu, zrealizowali w ten sposób projekt o nazwie „Teatr i Szkoła”. Wcześniej, przez wiele miesięcy, brali udział w warsztatach, dyskusjach i spotkaniach, odwiedzali magazyny, pracownie, obserwowali próby. Wszystko po to, by zgłębić tajemnice teatru.

Przedstawienie było dynamiczne i momentami zabawne. Publiczność nagrodziła wykonawców długimi brawami, a Barbara Prądzyńska powędrowała w górę na ramionach młodych aktorów.

W ramach VIII edycji Dni Młodego Teatru zaprezentowanych zostało dziewięć przedstawień. Ostatnim był spektakl Trzeciego Teatru, będący interpretacją III części Dziadów.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group