Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 2800
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: Młodzież z Gminy Stare Bogaczowice twórczo przeciw hejtowi

Piątek, 24 listopada 2017, 6:34
Autor: red
REGION, Stare Bogaczowice: Młodzież z Gminy Stare Bogaczowice twórczo przeciw hejtowi
Fot. użyczone
W Gminny Centrum Kulturalno–Bibliotecznym w Starych Bogaczowicach odbyło się zakończenie projektu „Gminna młodzież twórczo przeciw hejtowi” zrealizowanego w ramach rządowego „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017” koordynowanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Projekt realizowany był przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminne Centrum Biblioteczno - Kulturalne i Szkołę Podstawową w Starych Bogaczowicach i skierowany był do młodzieży szkolnej z klas IV-VI szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych.

Młodzież spotkała się z psychologiem i funkcjonariuszem policji, którzy w ramach warsztatów uświadomili odbiorców projektu o emocjonalnych i prawnych skutkach doznawania i stosowania hejtu. Kolejnym etapem było rekrutacja grupy 10 uczniów, którzy mieli wyjechać na 2-dniowe warsztaty wyjazdowe ze scenarzystą i kamerzystą. Podczas pobytu w uroczej agroturystyce w Jedlinie-Zdroju nasza zdolna młodzież pod czujnym okiem specjalistów stworzyła scenariusz, a następnie nakręciła film, który ma być wykorzystywany do działań profilaktycznych.

Podczas zakończenia uczestnicy warsztatów, ich bliscy i zaproszeni goście mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć film, który wywarł na nich duże wrażenie. Film zostanie wysłany do lokalnych szkół podstawowych, jako kampania profilaktyczna z zakresu przeciwdziałania hejtowi wśród dzieci i młodzieży. Wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć film „Gminna młodzież twórczo przeciw hejtowi”, który zostanie umieszczony na stronie internetowej Urzędu Gminy Stare Bogaczowice oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starych Bogaczowicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group