Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2445
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mniej gadania, więcej działania

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 17 lutego 2010, 9:23
Aktualizacja: 9:25
Autor: red
Fot. użyczone
Rada Wspólnoty Samorządowej Nowe Miasto kontynuuje kilkuletnią akcję „Służyć i chronić” pod hasłem „Mniej gadania, więcej działania – nie bądźmy obojętni”.

Odbyły się już dwa spotkania z cyklu pod nazwą „Służyć i chronić”. Do takich spotkań doszło w styczniu i lutym 2010 roku w siedzibie Wspólnoty Samorządowej „Nowe Miasto”. Przedsięwzięcie to realizowane jest co miesiąc, w każdy pierwszy czwartek miesiąca, w lokalu jednostki przy ulicy Piłsudskiego 102. Biorą w nim udział funkcjonariusze policji i straży miejskiej.

Wszyscy potrafią wskazać i wymienić niebezpieczne miejsca, efekty wandalizmu, sklepikarzy sprzedających alkohol i papierosy nieletnim, „degustatorów” napojów alkoholowych – jednak nie każdy ma odwagę coś z tym zrobić, a często działanie polega na gadaniu i obojętności.

Spotkania mieszkańców z funkcjonariuszami w siedzibie Wspólnoty Samorządowej „Nowe Miasto” mają na celu zaznajomienie się służb mundurowych z najbardziej palącymi problemami, które nurtują mieszkańców dzielnicy Nowe Miasto.

Podczas spotkań mieszkańców z mundurowymi będą omawiane m.in. sposoby postępowania wobec osób łamiących prawo. Funkcjonariusze będą rozmawiać także o występującym zjawisku przemocy oraz wyjaśniać, na czym polega demoralizacja i jakie przesłanki jej dotyczą.
- Jednak głównym tematem będzie uświadomienie mieszkańcom konsekwencji, jakie czekają na osoby zachowujące się niezgodnie z prawem. Dzięki temu dzielnicowi będą mogli w większym stopniu poznać podległy im teren, a także zapoznać się z miejscami zagrożonymi patologią i przestępczością – informuje Dariusz Mrozicki przewodniczący Wspólnoty Samorządowej Nowe Miasto.

Kolejne spotkania mieszkańców z funkcjonariuszami odbędą się: 4 marca, 1 kwietnia, 6 maja, 3 czerwca, 1 lipca, 5 sierpnia, 2 września, 7 października, 4 listopada i wreszcie 2 grudnia 2010 roku.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group