Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 4667
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Moc wakacyjnych atrakcji

Niedziela, 7 lipca 2024, 6:38
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Moc wakacyjnych atrakcji
Fot. użyczone
Za nami pierwszy tydzień słonecznych wakacji, ale o sezonie ogórkowych i nudzie w Bibliotece +Centrum Kultury w Czarnym Borze nie ma mowy. Warsztaty kreatywne, plastyczne, literackie, kulinarne, wyjazdy do kina, wycieczki w ciekawe miejsca i moc beztroskiej zabawy.

Na takie właśnie atrakcje podczas wakacji liczyć mogą najmłodsi mieszkańcy gminy Czarny Bór. Zajęcia odbywają się codziennie (od poniedziałku do piątku) na wszystkich gminnych świetlicach wiejskich oraz w Centrum w Czarnym Borze.
W pierwszym wakacyjnym tygodniu nie zabrakło imprezy integracyjnej, wspólnej dla dzieci ze wszystkich świetlic. Był piknik „pod skałkami”, ognisko, kiełbaski i harce w pięknych okolicznościach przyrody. Znalazł się czas na wyjazd do kina (z popcornem, a jakże!) i warsztaty modelarskie w jeleniogórskim Kolejkowie.

Uczestnicy zajęć mogli też wykazać się kreatywnością podczas warsztatów plastyczno-literackich inspirowanych twórczością uwielbianego przez dzieci pisarza - Grzegorza Kasdepke.

Na tapetę poszli najbardziej znani bohaterowie książek tego autora. - wielkonosy Detektyw Pozytywka, ciekawska Zuzia w skarpetkach w delfiny, Martwiak - ponury brzuchacz, wrzeszcząca Babcia Marysia, czy niesforny piesek Junior. A wszystko to w ramach przygotowań do spotkania z Panem Grzegorzem, który już 9 lipca odwiedzi czarnoborską bibliotekę, by spotkać się
z najmłodszymi wielbicielami jego literatury! Tyle doskonałej zabawy, a to dopiero początek wakacji. Kolejne zajęcia z B+CK już od poniedziałku 8 lipca!

Program zajęć wakacyjnych dofinansowano ze środków Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych VICTORIA S.A. oraz Gminy Czarny Bór.

Twoja reakcja na artykuł?

4
50%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
13%
Smuci
1
13%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group