Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 1986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mocny akcent na koniec sezonu

Wiadomości: Olszyna Lubańska
Niedziela, 6 listopada 2011, 9:14
Aktualizacja: 9:15
Autor: PAW
Fot. użyczone
Podczas X rundy Pucharu Dolnego Śląska w Cross Country, aż 4 naszych zawodników wywalczyło miejsca na podium w klasach Młodzik i Junior.

Na pięknym torze motocrossowym w Olszynie Lubańskiej odbyła się ostatnia rudna tegorocznego Pucharu Dolnego Śląska, w którym rywalizowało łącznie ponad 200 zawodników, również zagranicznych.

W klasie Młodzik na motocyklach o pojemności 85 cm3 startowało trzech naszych zawodników: Daniel Iwanik, Kacper Borkowski i Krystian Szostak, natomiast w klasie Junior na motocyklach 125 cm3 dwóch zawodników: Oskar Babiarz i Marcin Wołek, który trenuje w naszej sekcji zaledwie od dwóch miesięcy.

Młodzi zawodnicy ścigali się na torze przez godzinę, pokonując w tym czasie średnio 25 okrążeń. Tor był wymagający i bardzo trudny technicznie, jednak nasi zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani kondycyjnie i nie było widać po nich najmniejszych oznak zmęczenia.
Niestety, nie ominął nas jednak pech. W klasie Młodzik szansę na zwycięstwo mieli Krystian i Daniel, którzy utrzymywali bardzo wysokie tempo, kontrolując przebieg wyścigu. W motocyklu Krystiana zatarł się tłok i nie mógł on już kontynuować jazdy, natomiast Daniel dał się ponieść emocjom i na jednym z wyskoków zaliczył upadek. Po nim miał problemy z odpaleniem motocykla i sytuację tę wykorzystał inny zawodnik uzyskując przewagę, która była już przez Daniela nie do odrobienia i ostatecznie zajął on II miejsce.

Bardzo równo i pewnie jechał kolejny nasz zawodnik Kacper Borkowski, który dysponując najsłabszym motocyklem w stawce, wywalczył najniższy stopień podium.

W klasie Junior już od samego startu pewnie prowadził Oskar Babiarz. Nie dawał rywalom żadnej nadziei zwiększając swoją przewagę. Pod koniec wyścigu w Hondzie Oskara skończyło się sprzęgło, w związku z czym musiał wycofać się z wyścigu na okrążenie przed metą. Jednak uzyskana przewaga nad pozostałymi rywalami i tak spowodowała, że Oskar zajął I miejsce w swojej klasie.

Drugi z naszych zawodników - Marcin Wołek - pokazał ducha walki. Nie posiada jeszcze takich umiejętności i nie jest jeszcze tak przygotowany kondycyjnie jak jego bardziej doświadczeni koledzy, ale mimo zmęczenia dojechał na metę na III miejscu.

Wynik naszych zawodników:

Klasa Młodzik:

II miejsce - Daniel Iwanik
III miejsce - Kacper Borkowski
V miejsce - Krystian Szostak

Klasa Junior:

I miejsce - Oskar Babiarz
III miejsce - Marcin Wołek.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group