Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6452
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Moda na recykling

Wtorek, 19 kwietnia 2022, 11:38
Aktualizacja: 14:09
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Moda na recykling
Fot. Miasto Kamienna Góra
11 maja w Kamiennej Górze odbędą się warsztaty artystyczne przygotowane w ramach trzeciej edycji projektu edukacyjno — ekologicznego „Moda na recykling”.

Europejska Platforma Recyklingu wspólnie z uznaną projektantką mody — Anną Kubisz odwiedzi Centrum Kultury w Kamiennej Górze. O godz. 11 rozpoczną się warsztaty mody recyklingowej. Kamienna Góra jest jedynym dolnośląskim miastem biorącym udział w tegorocznej edycji.

Europejska Platforma Recyklingu zajmuje się problematyką zmian klimatycznych i pogarszającym stanem naszej planety. Podejmuje działania edukacyjne, mające na celu podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Projekt „Moda na recykling” jest realizowany we współpracy z projektantką Anną Kubisz. Ekspertka modowa odwiedza zakłady przetwarzania elektroodpadów i wybiera bezpiecznie, przetworzone surowce na bazę do stylizacji. Następnie materiały trafiają na warsztaty z udziałem dzieci i młodzieży. Ich uczestnicy dowiadują się, czym jest recykling, jak prawidłowo segregować odpady i jak być bardziej eko.

Europejska Platforma Recyklingu podczas warsztatów przygotowuje filmową relację, która trafia na kanał ERP.TV w serwisie YouTube. Można na nim znaleźć także materiały, które w przystępny sposób tłumaczą jak właściwie postępować ze starymi bateriami i akumulatorami oraz ze zużytym sprzętem elektrycznym, elektronicznym i opakowaniami.

– Pierwszą edycję akcji „Moda na recykling” zorganizowaliśmy w 2019 roku. Warsztaty modowe i artystyczne polegające na nadaniu elektrośmieciom „drugiego życia” bardzo spodobały się uczestnikom. Dlatego postanowiliśmy kontynuować akcję. Odwiedziliśmy wiele miast i gmin w Polsce. Cieszymy się, że w czasie każdego z wydarzeń młodzi ludzie, choć na chwilę odrywają się od telefonu lub komputerów i przygotowują recyklingowe stylizacje. W ten sposób uruchamiają swoją wyobraźnię i robią coś pożytecznego dla środowiska – mówi Mikołaj Józefowicz, dyrektor generalny ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. – Dzięki takim projektom widzimy, że edukacja ekologiczna, którą prowadzimy, ma sens i spotyka się ze wspaniałym odbiorem zarówno młodszych, jak i dorosłych.

W 2022 r. wspólnie z projektantką mody — Anną Kubisz ekipa ERP.TV odwiedza nowe miasta i gminy w całej Polsce. Wśród patronów honorowych znalazła się Kamienna Góra i burmistrz Janusz Chodasewicz. 11 maja w Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbędzie się spotkanie edukacyjne „Moda na recykling” połączone z warsztatami stylizacji z recyklingu.
Uczestnicy warsztatów i przedstawiciele miasta otrzymają także zaproszenie na wielki finał trzeciej edycji akcji połączonym z pokazem mody recyklingowej, który zostanie zorganizowany w Warszawie we wrześniu tego roku.

Wśród gwiazd, które do tej pory wsparły akcję, znajdują się: Barbara Kurdej – Szatan, Anna Mucha, Paulina Sykut – Jeżyna, Katarzyna Cichopek, Tamara Gonzalez – Perea, Monika Richardson, Olga Borys, Anna Powierza, Anna Zejdler – Ibisz, Anna Popek, Katarzyna Skrzynecka, Katarzyna Bosacka, Marta Wiśniewska, Monika Miller, Ruda z Red Lips, Magda Bereda, Conrado Moreno, Zygmunt Chajzer i wielu innych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
67%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group