Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 3827
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mogli zrywać czy też nie?

Sobota, 4 lipca 2020, 8:37
Aktualizacja: Niedziela, 5 lipca 2020, 8:16
Autor: JAZ
Wałbrzych: Mogli zrywać czy też nie?
Fot. JAZ
Wymiana zdań dotyczących zrywania banerów wyborczych, powoli zaczyna przypominać wojnę obu opcji politycznych.

Każda ze stron ma swoją wersję wydarzeń i każda ofiarnie jej broni. Według działaczy Prawa i Sprawiedliwości zostało złamane prawo. Według władz miasta nic takiego nie miało miejsca.

Polityków PiSu zastanawia wiele rzeczy, które według ich opinii nie są ze sobą spójne i dlatego zadają pytania. Dlaczego do tej pory komendant Straży Miejskiej milczy? Dlaczego w sprawie zabiera głos kierownik Centrum Monitoringu Ryszard Błażnik? Dlaczego w końcu strażnicy nie byli umundurowani i działali na terenie będącym własnością PKP? Wszystkie pytania są kierowane do władz Wałbrzycha w kontekście II tury wyborów prezydenckich i cytując Ministra Dworczyka „konieczności gry fair”.
- Nie jesteśmy w stanie jednoznacznie stwierdzić kto w spornych miejscach banery powiesił. Wolontariusze pobierają materiały i dysponują je bez szczególnej kontroli, ale w mojej ocenie nawet jeśli nie było zgody PKP na ich rozwieszenie, to nie usprawiedliwia to przeprowadzonej akcji. To ja nakryłem tych ludzi. Poza tym strażnik powinien być wtedy w mundurze. Powinien się przedstawić. Straż Miejska nie może podejmować czynności, które są niezgodne z ustawą – tłumaczy swój punkt widzenia Jerzy Langer.

Problem wydaje się być bardziej złożony, jeśli za pewnik weźmiemy słowa Jerzego Langera, który twierdzi, że władze miasta wcześniej nie poinformowały o zakazach. Polityk PiS zaznaczył także jednak, że nie jest pewien czy ktoś z jego otoczenia sprawdził to na stronie urzędu.

Jerzy Langer wysłał do Prokuratury Krajowej wniosek o objęcie nadzorem Prokuratora Generalnego postępowania prokuratorskiego toczonego w Prokuraturze Rejonowej w Wałbrzychu.

Na załączonych zdjęciach znajduje sie pełna treść listu otwartego skierowanego do dr Romana Szełemeja Prezydenta Wałbrzycha.

Twoja reakcja na artykuł?

5
17%
Cieszy
6
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
7%
Smuci
1
3%
Złości
16
53%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group