Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4596
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: "Moja wiedza – moje zdrowienie"

Piątek, 23 lipca 2010, 7:24
Aktualizacja: 7:25
Autor: DK
Dolny Śląsk: "Moja wiedza – moje zdrowienie"
Kobiety podczas marszu zachęcającego do brania udziału w badaniach wykrywających raka piersi
Fot. Dominika Krawczyk
Już niedługo osoby dotknięte chorobą nowotworową będą miały okazję wzięcia udziału w warsztatach psychoonkologicznych, na które zaprasza Stowarzyszenie Pomocy Chorym Onkologicznie "Różowe Okulary".

Stowarzyszenie zajmuje się właśnie wspieraniem chorych onkologicznie i ich rodzin poprzez wskazywanie roli psychoonkologii w podnoszeniu jakości życia chorych, a także - promowaniem roli rehabilitacji i racjonalnej terapii zachowania w powrocie do zdrowia i - pokazywaniem pozytywnych wzorców życia z chorobą nowotworową.

"Moja wiedza - moje zdrowienie" to pięciodniowe wyjazdowe warsztaty psychoonkologiczne, podczas których osoby chore będą mogły skorzystać z profesjonalnego wsparcia. W programie znajdą się między innymi grupowe i indywidualne zajęcia z terapeutą, zajęcia relaksacyjne w grocie solnej czy porady rehabilitantki i wizażystki.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach muszą posiadać aktualną orzeczoną grupę niepełnosprawności i zamieszkiwać na terenie województwa dolnośląskiego.

Każda osoba chora onkologicznie może starać się o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności. Na pewno pomogą w tym informacje ze strony Stowarzyszenia: http://rozoweokulary.y0.pl.

Warsztaty "Moja wiedza - moje zdrowienie" odbędą się w Karpaczu w terminach: 3 - 8 września 2010 roku, 1 - 6 października 2010 roku, 5 - 10 listopada 2010 roku. Warsztaty będą się rozpoczynać kolacją w piątek i kończyć obiadem w środę.

Zgłoszenia i zapisy telefonicznie: 501 831 570.
Projekt jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group