Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4734
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Molly, dziewczynka która poznała mowę zwierząt.

Poniedziałek, 25 lutego 2013, 19:48
Aktualizacja: 19:58
Autor: Michalina
Wałbrzych: Molly, dziewczynka która poznała mowę zwierząt.
Fot. Wydawnictwo Znak
Holly Webb, brytyjska pisarka książek dla dzieci stała się w ostatnim czasie szalenie popularna również wśród najmłodszych Polaków. Jej serie uroczych, ilustrowanych historii ze zwierzętami w rolach głównych podbijają serca naszych milusińskich– dzieci pochłaniają niewielkich rozmiarów lektury, opowiadają sobie je wzajemnie, wymieniają się książkami, biorą udział w konkursach i czytają wpisy na stornie internetowej autorki.

Niedawno na polski rynek wyszła nowa seria książek pisarki: „Magic Molly” wydawnictwa Znak. Jest to sześcioczęściowy cykl opowieści o Molly- dziewczynce, która posiada niezwykłą zdolność rozmawiania ze zwierzętami i może się z nimi kontaktować dzięki swojemu tacie- weterynarzowi. W sprzedaży są już dwie książki z serii: „Kotek czarownicy” oraz „Szczeniaczek spełniający życzenia”.

Molly Smith to radosna siedmiolatka, która zamieszkuje farmę Larkfield wraz z rodzicami i młodszą siostrą Kitty. Ulubioną rozrywką dziewczynki jest zaglądanie do gabinetu weterynaryjnego taty- to tam przeżywa ona swoje najwspanialsze przygody i spotyka się z przeróżnymi stworzeniami. Jej rodzina i sąsiedzi nie przestają się dziwić i zachwycać jej magicznym wpływem na przyprowadzane do kliniki zwierzęta. Każde zetknięcie się z nowym pacjentem w gabinecie pana Smitha to dla Molly wyzwanie i okazja do nauczenia się czegoś przez kontakt z tym stworzeniem.

Pierwsza część serii „Magic Molly”- „Kotek czarownicy” to opowieść o przypadkowo znalezionym kocie- przybłędzie, który jest w bardzo złym humorze, a jego stan zdrowia też nie zapowiada niczego dobrego. Jedyną osobą, która może coś na to zaradzić jest właśnie Molly. Jednak i to jest dla niej sporym ryzykiem- musi przeprawić się przez ciemny las Larkfield, by dotrzeć do domu kota Iskierka. A to może być równoznaczne ze starciem z czarownicą.

„Szczeniaczek spełniający życzenia”- druga książeczka z cyklu, to spotkanie z małym pieskiem Gwiazdką, spanielem przyprowadzonym przez staruszkę, panią Hunter. Piesek, jak łatwo się domyślić, czeka w lecznicy na magiczny dotyk Molly. Szczeniak prosi dziewczynkę o pomoc, jednak wcale nie jest to łatwe- wszystko musi pozostać sekretem przed dorosłymi. Okazuje się, że Gwiazdka to piesek spełniający życzenia, ale jego moc działa tylko wtedy, gdy jest razem ze swoją siostrą bliźniaczką, Stellą, z którą została rozdzielona. Odnalezienie Stelli stanie się kolejnym celem małej Molly.

„Magic Molly” to barwne, lekkie opowieści dla dzieci, których sympatia do zwierząt może kiełkować i zaszczepić w nich bakcyla czytania książek. Piękne ilustracje Eriki Jane Waters dodają książeczkom uroku i humoru. A dodatkowe atrakcje, jak zbieranie kuponów z książek, dzięki którym można wygrać wisiorki z kotkiem, są następnym atutem serii. Dwie pierwsze części już w księgarniach, a w lutym i marcu do kupienia kontynuacja: „Znikający króliczek”, „Tajemniczy kucyk”, „Nieśmiały prosiaczek” oraz „Kaczka przynosząca szczęście”. Warto więc sprawić pociechom opowieści o Molly, szczególnie gdy za oknem śnieg, a znalezienie zajęcia dziecku nie zawsze kończy się sukcesem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group