Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 2168
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Moneta Bolka II Świdnickiego już w sprzedaży

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 20 sierpnia 2012, 6:02
Aktualizacja: 11:47
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Wydanie kolekcji kopii Monet Piastów to wspólne przedsięwzięcie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Księstwo Świdnicko–Jaworskie” i Mennicy Sudeckiej. Pomysł zakłada stworzenie serii monet, które będą dokładną kopią środków płatniczych funkcjonujących w Księstwie Świdnicko – Jaworskim.

Pierwszą monetą z serii był Kwartnik Bolka I Jaworskiego zwanego również Surowym. Drugą monetą, która właśnie ukazała się w sprzedaży jest moneta Bolka II Świdnickiego.Moneta jest kopią Florena książęcego z Mennicy w Świdnicy (około 1351r.). Moneta została wydana w nakładzie 1.000 szt.

-Floren Bolka II Świdnickiego pojawił się w sprzedaży 8 sierpnia , i jest do nabycia w Informacji Turystycznej w Świdnicy oraz w innych punktach turystycznych na terenie Księstwa Świdnicko-Jaworskiego. Moneta podobnie jak poprzednia, wydana jest w ozdobnym blistrze, a jej cena to 8 złotych - mówi Łukasz Biernat z LOT „Księstwo Świdnicko Jaworskie”

-Następną monetą z serii będzie kopia Kwartnika Bernarda Statecznego, która jest już przygotowana i w niedługim czasie pojawi się w sprzedaży – zdradza Piotr Wiaderny, medalier z Mennicy Sudeckiej – Ponadto pierwsza moneta z serii, spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że wszystkie 1.000 szt. monet zostało sprzedane. Postanowiliśmy więc wydać II nakład kopii Kwartnika Bolka I Surowego. Osoby, którym nie udało się nabyć pierwszej monety będą miały teraz możliwość jej zakupu i co za tym idzie, zebrania całej Kolekcji Kopii Monet Piastów - dodaje Piotr Wiaderny.

Projekt zakłada wydanie aż 18 monet z czego pięć pojawi się w sprzedaży już w tym roku. Monety wykonywane są z zachowaniem tradycyjnych metod menniczych – stemple grawerowane ręcznie, monety wybijane tłokami menniczymi.

Kolekcja kopii Monet Piastów będzie swoistym i ciekawym produktem regionalnym.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group