Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3404
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: Monika Sawicka spotkała się z kuracjuszami w Domu Zdrojowym

Niedziela, 16 grudnia 2012, 6:23
Aktualizacja: 15:45
Autor: Michalina
Szczawno-Zdrój: Monika Sawicka spotkała się z kuracjuszami w Domu Zdrojowym
Fot. Michalina
W piątek, o godzinie 19, w szczawieńskim Domu Zdrojowym, tutejszych kuracjuszy odwiedziła Monika Sawicka– popularna pisarka, autorka wielu powieści z nurtu literatury kobiecej. Spotkanie autorskie poprowadzone przez Monikę Bisek–Grąz przebiegło w miłej atmosferze i zbliżyło artystkę do czytelników jej twórczości.

Monika Sawicka, autorka między innymi „Kruchości porcelany”, „Siedmiu kolorów tęczy”, „Szeptem”, promowała swoją ostatnią powieść pod tytułem „Gra wstępna”. Każdą z książek można było nabyć i opatrzyć dedykacją i autografem autorki.

Pisarka opowiadała czytelnikom o czasie, w którym powstawały jej książki, o warsztacie pisarskim. Mówiła o swojej fundacji "VADE-Mecum - chodź ze mną"im. Sandry Brędowskiej, która pomaga młody twórcom zadebiutować na rynku. Sawicka zdradziła też z jakich życiowych doświadczeń i sytuacji, które ją spotkały czerpała inspiracje do swoich powieści. Dalej wspomniała również o swoim domu rodzinnym, smakach i zapachach dzieciństwa, bardzo silnych i bliskich relacjach kobiet, szczególnie między matką i córką. Wypowiedzi Sawickiej zawierały dużo refleksji na temat życia w ogóle, jego wagi i tego, jak istotny jest każdy przeżyty dzień. Na koniec przytoczyła ona przypowieść, której wymowa była bardzo cenna- kiedy nasze życie wypełni miłość, wszystko inne przyjdzie samo.

-Jestem połączeniem sacrum i profanum, numerologiczną siódemką, jestem spontaniczna i absolutnie niepoukładana. To jest największe szczęście mieć taką osobowość i w taki sposób też piszę- opowiadała o sobie autorka.
Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką było bardzo bogate w proste życiowe mądrości, kobieta opowiadała o swoim świecie, o tym, jak go zbudowała i na jakim fundamentach. Mogło się ono stać swoistym poradnikiem dla uczestników, podobnie jak wszystkie książki autorstwa Sawickiej.

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group