Poniedziałek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 1829
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: MOPS udzieli potrzebującym wsparcia

Piątek, 3 grudnia 2010, 8:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: Sven
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu uruchamia akcję "Mroźna zima – ciepła dzięki nam".

W ramach tej akcji:

1. Przyznawane są zasiłki celowe na dofinansowanie do ogrzewania mieszkań rodzinom z dochodem poniżej kryterium dochodowego (477 zł dla osób samotnie gospodarujących, 351 zł na każdą osobę w gospodarstwach wieloosobowych), jeśli występuje niepełnosprawność, choroba, bezrobocie, itp. W szczególnie uzasadnionych przypadkach również przy dochodzie do 150 % kryterium przyznawane są specjalne zasiłki celowe osobom niepełnosprawnym, chorym starszym, samotnym oraz rodzinom wielodzietnym.
2. Udzielana jest pomoc w formie posiłków oraz zasiłków na dożywianie w ramach programu "Pomoc państwa w zakresie dożywiania". Posiłki przyznawane są w szkołach, przedszkolach i żłobkach dla wszystkich potrzebujących dzieci.
3. Zbierana i rozdawana jest odzieży zimowa, pościel itp. na terenie MOPS i Domu dla Bezdomnych.
4. Zapewnia schronienie dla bezdomnych kobiet i mężczyzn z terenu Wałbrzycha w Integracyjnym Domu dla Osób Bezdomnych ul. Pocztowej 22 tel. 74 84 782 48. W związku z trudnymi warunkami pogodowymi zwiększono liczbę miejsc, w ciągu dnia mogą przebywać w Domu inne osoby bezdomne, które mogą korzystać z zabiegów pielęgnacyjno - higienicznych (kąpiel, pranie i suszenie bielizny i odzieży). Pracownicy socjalni Zespołu Do Spraw Bezdomnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wspólnie ze Strażą Miejską rozeznają sytuację osób bezdomnych, przebywających w opuszczonych budynkach, altankach, na ogródkach działkowych i przekazują informacje o miejscach, w których znajdą schronienie.

Pomocy osobom bezdomnym udziela również:

- Dom dla Osób Bezdomnych i Najuboższych "Monar-Markot" ul. Moniuszki 109 tel. 74 84 210 06
- Dom Pomocy "Słoneczny" prowadzony przez Fundację Tarkowskich Herbu Klamry ul Internatowa 1 tel. 66 575 93 58

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group