Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 4816
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Moto Park w zawieszeniu

Czwartek, 28 lipca 2022, 11:35
Aktualizacja: 11:35
Autor: PAW
Wałbrzych: Moto Park w zawieszeniu
Fot. archiwum
Przed kilkoma laty jednym z projektów budżetu obywatelskiego, który zyskał aprobatę mieszkańców, była budowa Moto Parku. Do tej pory projekt jednak nie doczekał się realizacji.
- Moto Park jest świetnym pomysłem, ale bardzo trudnym do zrealizowania - tłumaczy prezydent Roman Szełemej. - Decyzje środowiskowe dotyczące poziomu hałasu czy zanieczyszczeń są tak wyśrubowane, że na dziś na terenie miasta nie ma takiego miejsca, które zgodnie z przepisami środowiskowymi mogłoby takie warunki spełnić i projekt mógłby zostać zrealizowany.

W Wałbrzychu pasjonatów sportów motorowych jest naprawdę całkiem sporo i do nich zapewne takie tłumaczenie nie trafia i ich nie przekonuje. Prezydent zaproponował, żeby to sami pasjonaci znaleźli odpowiednie miejsce i wskazali, gdzie istnieje możliwość wybudowania Moto Parku w Wałbrzychu, by ten nie był uciążliwością dla okolicznych mieszkańców i by przepisy pozwoliły na jego budowę.

Moto Park wygrał głosowanie Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego w III jego edycji w roku 2014. Wówczas na projekt ogólnomiejski dotyczący budowy Moto Parku zagłosowało ponad 4 tysiące osób. Miał powstać tor do nauki jazdy ekstremalnej, który miał powstać pomiędzy ulicami Wysockiego a II Armii. Wówczas inicjatorzy tego pomysłu nie kryli zadowolenia i mówili o swoich planach budowy toru, który miał być torem wyścigowym, profesjonalnym, asfaltowym, gdzie miłośnicy wrażeń mieli szlifować technikę swojej jazdy, miała powstać baza poślizgowa. W planach było organizowanie imprez sportowych na wspomnianym obiekcie. Plany były więc ambitne, ale nie doczekały się realizacji...

Twoja reakcja na artykuł?

6
16%
Cieszy
12
32%
Hahaha
2
5%
Nudzi
3
8%
Smuci
7
19%
Złości
7
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group