Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 4937
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Motocykliści pod lupą

Poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 9:22
Aktualizacja: 15:28
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Motocykliści pod lupą
Fot. KMP Wałbrzych
W miniony piątek w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim odbyły się działania „Motocyklista”. Policjanci sprawdzali, czy kierujący jednośladami oraz inni uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów.

Policjanci przez cały dzień akcji skontrolowali 66 pojazdów, w tym 4 jednoślady. Mundurowi ujawnili 54 wykroczenia popełnione przez kierujących i żadne nie dotyczyło motocyklisty. Zatrzymali także 4 dowody rejestracyjne.

Funkcjonariusze przypominają, że motocyklista lub osoba przewożona takim pojazdem obowiązani są używać w czasie jazdy kasków ochronnych odpowiadających właściwym warunkom technicznym, chyba że motocykl fabrycznie wyposażonych jest w pasy bezpieczeństwa. Pamiętajmy także o obowiązku przewożenia na miejscu pasażera osoby trzeźwej. Za złamanie przepisu można zostać ukaranym mandatem karnym w kwocie 150 złotych. Nie dotyczy to oczywiście motocykla z wózkiem bocznym. Użytkownicy jednośladów muszą także przestrzegać dozwolonej prędkości i pamiętać, że są w pewien sposób niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, a w trakcie zdarzenia nie trudno u nich o poważne obrażenia ciała.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
33%
Nudzi
1
11%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group