Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 1672
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Motohałda II

Sobota, 25 września 2010, 13:28
Aktualizacja: 13:29
Autor: Sven
Wałbrzych: Motohałda II
Fot. Krzysztof Żarkowski
W sobotę 2 października odbędą się w Wałbrzychu zawody motocrossowe z cyklu Cross Country. Będą to mistrzostwa Polski Strefy Zachodniej i Puchar Dolnego Śląska.

To już drugie takie zawody rozgrywane na Sobięcinie, na dawnym stadionie piłkarskim przy ulicy Sportowej i na hałdzie Wiesław.

- Po pierwszej, wiosennej edycji Motohałdy, zebraliśmy sporo pozytywnych opinii. Zawodnicy chwalili trasę, ponieważ jest wymagająca. Nawet ukończenie wyścigu było traktowane przez wielu jako sukces. Postanowiliśmy zrobić krok naprzód i ubiegać się o organizację Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej. Mieliśmy konkurencję w postaci Poznania, Szczecina, Kołobrzegu, Piły, Koszalina i Szczecina. To silne ośrodki motocrossowe, ale nasza oferta była najlepsza – chwali się Paweł Isański, prezes WSM „Chełmiec”.

W zawodach weźmie udział ponad stu dwudziestu zawodników z Polski, Czech i Niemiec. Do gwiazd imprezy zaliczyć trzeba Łukasza Bembenika – byłego mistrza Polski w klasie XM Junior oraz mistrza Polski i wicemistrza Europy w motocrossie – Łukasza Lonkę.

Co ważne, w październikowych zawodach wystartuje dwóch czternastoletnich wałbrzyszan. Będą się ubiegać o licencję zawodniczą, która da im uprawnienia do startu w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski.

Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski, współorganizują: Gmina Wałbrzych, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Wyścigowa Sekcja Motocyklowa „Chełmiec”.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group