Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2948
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Motyl w filharmonii

Niedziela, 19 grudnia 2010, 17:01
Aktualizacja: 17:02
Autor: Sven
Wałbrzych: Motyl w filharmonii
Tłumy oglądały koncert noworoczny w Filharmonii Sudeckiej
Fot. Sławomir Pawlik
Pełna widownia, stare, dobre przeboje, znakomita atmosfera i owacje na stojąco. Tak było na Koncercie Noworocznym, który odbył się w Filharmonii Sudeckiej.

Stowarzyszenie „Motyl” – na rzecz integracji i aktywności artystycznej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej działa w Wałbrzychu od piętnastu lat. Organizuje warsztaty muzyczne, koncerty, prowadzi chór.

Jak czytamy na stronie stowarzyszenia: „Śpiewoterapia, czyli terapia śpiewem, jeśli dotyczy popisów wokalnych dla i przed słuchaczami, posiada wartości terapeutyczne tkwiące nie tylko w samej muzyce, ale i w kontekście sytuacyjnym, w którym jest ona słuchana czy wykonywana. Istotnym jest tu kontakt społeczny w relacji wykonawca – odbiorca”.
Z przebiegu koncertu wynika, że cele terapeutyczne są realizowane. Niektórzy wykonawcy potrafili wytworzyć atmosferę rodem z koncertów największych gwiazd.

Usłyszeliśmy przeboje znanych polskich wykonawców, między innymi: Maryli Rodowicz, Heleny Majdaniec, Martyny Jakubowicz, Krystyny Prońko, Tadeusza Nalepy, Budki Suflera, Kombi, De Mono, Skaldów i Dżemu. Świąteczny nastrój został wprowadzony za sprawą mini recitalu kolęd w wykonaniu Wałbrzych Gospel Chór.

W koncercie wzięli udział zaproszeni przez Stowarzyszenie „Motyl” goście z całej Polski: z Warszawy, Środy Wielkopolskiej, Bydgoszczy, Szczecina, z Rzeszowa. Byli oczywiście wykonawcy z Wałbrzycha i okolic. Solistom towarzyszył Wałbrzych Gospel Chór pod dyrekcją Agnieszki Krauz oraz zespół Symbollika pod kierownictwem Karoliny Tuz.

Wśród publiczności nie zabrakło zastępcy prezydenta Wałbrzycha Zygmunta Nowaczyka i Roberta Ławskiego.
– Koncert przygotowany został w ramach realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie projektu „Feniks”. To fantastyczny koncert, fantastyczny repertuar i ludzie. Widać, że powiat wałbrzyski to nie tylko rzeczy negatywne, ale także dobre, realizowane przez dobrych ludzi. Mam nadzieję, że nie tylko Wałbrzych, ale cała Polska dowie się, że takie pozytywne rzeczy dzieją się w naszym regionie – zakończył starosta Robert Ławski.

Koncert prowadził prezes Stowarzyszenia „Motyl” Jerzy Karmiński i zapewne znany miłośnikom serialu „Plebania” Patryk Matwiejczuk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group