Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2294
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Możesz obejrzeć "Straszny Dwór" w Pstrążnej

Wiadomości: REGION, Pstrążna
Środa, 12 sierpnia 2009, 11:01
Aktualizacja: 16:24
Autor: EG
Skansen w Pstrążnej
Fot. Organizatorzy
W sobotę, 22 sierpnia jedna z najbardziej znanych oper Stanisława Moniuszki wystawiona zostanie na plenerowej scenie w górzystej scenerii skansenu w Pstrążnej.

Na plenerowe widowisko operowe zaprasza Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu we współpracy z Urzędem Miejskim w Kudowie-Zdroju. Kudowa ma wieloletnie tradycje moniuszkowskie. Inscenizacja „Strasznego Dworu” w Pstrążnej rozpocznie się o godz. 20.30. Spektakl dla miłośników opery przygotowuje Polska Opera Kameralna. Wstęp jest bezpłatny!

- Pomysł zorganizowania „Strasznego Dworu” narodził się kilka lat temu. Teraz dzięki staraniom Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu będzie zrealizowany. W sobotę, 22 sierpnia przekonamy się, jak dzieło Moniuszki zostanie przeniesione na deski zbudowanego na ten cel amfiteatru na tysiąc osób w Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego – mówi Agnieszka Chyla z OKiS.

- To jedna z moich ulubionych oper pod względem inscenizacyjnym i wykonawczym - mówi reżyser widowiska Kazimierz Kowalski. - Pierwszy raz wystawiłem ją w Chicago w 1995 roku. Niezapomniane było dla mnie także pierwsze światowe transmitowanie tego dzieła przez Telewizję Polonia z łódzkiego Teatru Wielkiego. To nie jest moje pierwsze plenerowe wykonanie tego dzieła, choć w 1999 roku pogoda w Ciechocinku nie sprzyjała nam. Jestem przekonany, że ta historia nie powtórzy się w Kudowie–Zdroju - mówi reżyser.

- Organizatorzy zadbali, aby melomani dotarli na spektakl bezpłatnie podstawianymi autobusami. Będą one odjeżdżać o 18.00, 18.30, 19.00 i 19.30 spod kudowskiego sanatorium „Polonia”, ul. Moniuszki. Widowisko, dofinansowane ze środków samorządu województwa dolnośląskiego i pod patronatem marszałka Marka Łapińskiego, jest bezpłatne. Dla zmotoryzowanych turystów w okolicach skansenu będzie czekać specjalnie przygotowany parking – informuje Agnieszka Chyla.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ago 12-08-2009 16:23
Widzę, że wszystko za darmo, to może my z rodziną wybierzemy się tam na wycieczkę? Przy okazji przejedziemy się autobusem, ale będzie frajda dla dzieci! Napiszcie, czy będą też dawać za darmo jakieś jedzenie, bo jak tak, to jeszcze zaoszczędzimy na kolacji, a jak da się trochę wziąć do torby, to i na śniadanie następnego dnia będzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group