Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Możesz żyć lepiej

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Poniedziałek, 12 grudnia 2011, 6:21
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:52
Autor: opr. PAW
Fot. UG w Czarnym Borze
W Szkole Filialnej w Witkowie w gminie Czarny Bór odbyło się wręczenie nagród w konkursie literacko–plastyczno–multimedialnym „I Ty możesz żyć lepiej" skierowanym do uczniów szkół podstawowych w województwie dolnośląskim.

Organizatorem przedsięwzięcia była Fundacja „Pomocna dłoń" z Boguszowa-Gorc. Konkurs został przeprowadzony w ramach realizacji Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich współfinansowanych z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Celem konkursu było przede wszystkim uwrażliwienie młodzieży na sprawy osób niepełnosprawnych oraz inspirowanie uzdolnionych literacko i plastycznie uczniów do działań twórczych.

Na konkurs wpłynęły prace ze 104 szkół podstawowych w woj. dolnośląskim. Pozytywną weryfikację formalną przeszło 95 szkół. Komisja Konkursowa wytypowała laureatów. Szkoła Podstawowa w Czarnym Borze - Filia w Witkowie uplasowała się na bardzo wysokim, bo III miejscu.

Nagrodę rzeczową w postaci sprzętu multimedialnego (laptop) o wartości 2.000 zł dla szkoły na ręce Donaty Młodziankowskiej - Rokity przekazała Prezes Fundacji „Pomocna Dłoń" - Iwona Kaniewska. Z tej okazji młodzież przygotowała przedstawienie o tematyce związanej z problemem niepełnosprawności. Na tle pięknych prac plastycznych dzieci recytowały napisane przez siebie wiersze.

Źródło: www.czarnybor.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group