Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 5481
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Multimedialne biblioteki

Piątek, 30 lipca 2021, 6:39
Autor: JAZ
Wałbrzych: Multimedialne biblioteki
Fot. JAZ
Biblioteki w dzisiejszych czasach mają multimedialny charakter i często zdarzają się takie sytuacje, że spełniają zupełnie inną rolę niż propagowanie czytelnictwa. Dużą nowością było wprowadzenie do swojego repertuaru, aspektów online. Ciekawostką było połączenie tych aspektów z grami, które często zaskakują swoim przebiegiem.

Nie jest to jednak stacjonarne spędzanie czasu przed monitorem. Tu uczestnicy zabawy są jej integralną częścią, a nierzadko również są jej twórcami. Takie podejście sprawia, że gracze pobudzają swoje szare komórki do działania. Jak?

Należy posiadać aplikację ActionTrack. Później skanujemy kod QR i zaczynamy zabawę. Całość odbywa się w przestrzeni miejskiej. Gracze muszą więc zwracać uwagę na innych uczestników ruchu drogowego. W zależności od warunków atmosferycznych, bateria smartfona może się rozładowywać wolniej lub szybciej. Uczestnicy uczulani są jednak by mieli ze sobą w pełni naładowany telefon lub power bank. Smartfonowy GPS czasami nie działa zbyt dokładnie. Można jednak skalibrować go poprzez wykonanie smartfonem w powietrzu kilku ósemek lub kierując się zmniejszającą się liczbą metrów. Czemu to ma służyć?

Zajęcia „Młodych Cyfrowych” pobudzają wyobraźnię, sprawdzają możliwości programistyczne. Pasja może przerodzić się w coś więcej. Sam program cieszy się wśród młodzieży dużą popularnością.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group