Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3727
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Muzeum Migracji w Przyczepie Niewiadów

Czwartek, 20 października 2016, 10:15
Aktualizacja: 10:19
Autor: red
Wałbrzych: Muzeum Migracji w Przyczepie Niewiadów
Fot. organizatorzy
Biblioteka pod Atlantami i Stowarzyszenie „Krajobraz" zapraszają do udziału w projekcie Muzeum Migracji w Przyczepie Niewiadów.

Jak mówią członkowie Stowarzyszenia: „Muzeum Migracji w starej przyczepie Niewiadów to projekt historyczno-krajoznawczy. Naszą przyczepą ruszymy wzdłuż północno-zachodniej granicy Polski. Jedziemy
tam, bo interesuje nas historia powojennych przesiedleń i polskiego osadnictwa na terenach włączonych do Polski po II wojnie światowej (tzw. "Ziemiach Odzyskanych")."

W ramach projektu odbędzie się cykl warsztatów dziennikarsko-historycznych dla młodzieży, spotkania z osiedleńcami, którzy przyjechali do Wałbrzycha po drugiej wojnie światowej, wykład Moniki Bisek-Grąz o zwyczajach kulinarnych przywiezionych do Wałbrzycha przez osadników (20 października o 14.00), a także unikalna ekspozycja poświęcona historii przybycia, osiedlania i zadomowienia Polaków w Wałbrzychu. Ekspozycja będzie tworzona wspólnie z mieszkańcami, wykorzystując narzędzia historii mówionej, archiwa prywatne, przedmioty pamiątkowe, fotografie, a obejrzeć można ją będzie w przyczepie „Niewiadów" stojącej obok Biblioteki pod Atlantami.

Zapraszamy wszystkich chętnych do podzielenia się opowieściami, pamiątkami i zdjęciami z lat 1945 - 1960, a także do zwiedzania wystawy, która udostępniona będzie od piątku 21 października.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group