• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Godz. 9:14
  • Imieniny: Adelajdy, Ady, Aleksandra, Dagmary, Konrada
  • Czytających: 2431
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Muzyczne prezentacje dla przedszkolaków

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 19 grudnia 2015, 9:00
Aktualizacja: Sobota, 26 grudnia 2015, 11:03
Autor: organizatorzy/opr.red.
Fot. organizatorzy
Młodzi artyści Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu wraz ze swoimi pedagogami przygotowali dla wałbrzyskich przedszkolaków szczególne, koncerty zatyt. „DAWNE PIOSENKI I ZABAWY MUZYCZNE”.

Ci szczególni goście, przez 3 kolejne dni, mieli okazję zapoznać się z dwiema siedzibami Szkoły, która w swej bogatej, 70-letniej działalności, wypracowała wspaniałe tradycje i mocno zaznaczyła się na artystycznej mapie Polski. Szeroka oferta edukacyjna sprawia, że młode talenty mogą się w niej w pełni rozwijać i zdobywać laury.

Wałbrzyska Szkoła Muzyczna jest organizatorem wielu koncertów i konkursów, działa w niej wiele zespołów instrumentalnych, wokalnych i tanecznych. Tym razem prezentacje artystyczne kierowane były do najmłodszych widzów, którzy mogli wysłuchać uczniów grających na różnych instrumentach oraz przenieść się w świat tradycyjnych zabaw i gier ludowych. Koncerty te miały na celu przybliżenie i zainteresowanie słuchaczy pięknymi polskimi zwyczajami ludowymi, zainspirowanie do aktywnej zabawy, dającej wiele radości i satysfakcji. Stare zabawy, takie jak „Niedźwiedź”, czy też „Czyżyk” okazały się „nieśmiertelne”. Zarówno młodzi wykonawcy jak i widzowie cieszyli się z tego, że mogą wspólnie śpiewać, podskakiwać, biegać i animować.

Różnorodność instrumentów, na których rozwijają swoje umiejętności artystyczne uczniowie ZSM w Wałbrzychu zaprezentowali w tych koncertach:
Katarzyna Adamska, Alicja Panthaler, Anna Futyma, Oskar Wybraniec, Szymon Wójciuk, Hanna Suchańska, Hanna Sysiak, Alice Spinelli, Antonina Wojciechowska, Wiktoria Kamińska.

Pedagodzy, którzy przygotowali instrumentalistów: Violetta Mrozińska, Lucyna Wojdyła, Daniel Swoboda, Cezary Futyma, Waldemar Polowy, Łukasz Matuszyk, Elżbieta Kędzia, Leszek Tuliński.

Uczniom akompaniowały Panie: Edyta Sługocka, Iwona Rogozińka, Ewa Bardzik, Stella Wesołowska
Widowisko zatyt. „Tradycyjne gry i zabawy ludowe” opracowały i przygotowały: Anna Pobiedzińska i Grażyna Wołkowska wraz z uczniami klasy IVa i IIc.

Zdjęcia nadesłane przez organizatorów/Fot. K.Brenk, P.Pobiedziński

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group