Czwartek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3305
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Muzycznie Romantyczny Maj

Środa, 10 maja 2023, 6:31
Autor: red
Wałbrzych: Muzycznie Romantyczny Maj
Fot. organizatorzy
Zapraszamy Państwa na dwa cudowne, majowe koncerty z romantyczną muzyką polską oraz z arcydziełami muzyki europejskiej. Znakomici wykonawcy, piękne melodie w sam raz na miłość i zaspokojenie tęsknoty za lepszym światem.

W pierwszym koncercie, w piątek 12 maja, usłyszą Państwo znakomite utwory: Franciszka Lessela (jedynego polskiego ucznia Josepha Haydna), Wolfganga Amadeusza Mozarta i Ludwiga van Beethovena. Koncert poprowadzi brytyjski dyrygent Henry Kennedy.

Magiczny romantyzm odnajdą Państwo już w pierwszej części koncertu, w którym artyści zaprezentują Finale molto presto Franciszka Lessela. Jest to jedyny ocalały fragment jednej z sześciu zaginionych symfonii kompozytora. Dzieło, choć mało znane, ukazuje wielki talent polskiego kompozytora ujęty w pięknej i ciekawej melodyce.

W kolejnej odsłonie koncertu usłyszą Państwo przepiękny utwór W.A. Mozarta - Koncert fletowy D-dur KV 314, w którym zabrzmi delikatny a jednocześnie szykowny instrument solowy, zaczarowany przez flecistkę Ildiko Juhasz z towarzyszeniem orkiestry.

Zaś w ostatniej części koncertu zapraszamy na doznanie całej istoty romantyzmu Beethovena, widocznego w jego niepokornej naturze, w woli przełamywania wypracowanych schematów i czynienia wyłomów w utartych formach. Pierwszą „jaskółką" zwiastującą nadchodzący XIX wiek jest niewątpliwie II Symfonia D-dur.

Koncert: "Beethoven – prekursor Romantyzmu"

12.05.23, 19:00, Sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul. Słowackiego 4, Wałbrzych

Wykonawcy:

Henry Kennedy – dyrygent

Ildiko Juhasz – flet

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII SUDECKIEJ

Program:

Franciszek Lessel Finale molto presto

Wolfgang Amadeusz Mozart Koncert fletowy D-dur KV 314

Ludwig van Beethoven II Symfonia D-dur op.36

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group