Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 2059
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

My Fair Lady w hali OSiR–u

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 31 stycznia 2013, 9:00
Autor: PAW
Fot. użyczone
W piątek 1 lutego o godz. 19:00 w hali OSiR–u przy ulicy Wysockiego odbędzie się koncert symfoniczny Filharmonii sudeckiej „My Fair Lady”.

Oparty na Pigmalionie B. Shawa, sztuce napisanej w 1912r., musical My Fair Lady, do którego muzykę napisał F. Loewe był jednym z największych sukcesów w historii tego gatunku. Prosta i przystępna historia bardzo spodobała się szerokiej publiczności: ekscentryczny filolog, profesor Higgins, zakłada się, że z prostej dziewczyny sprzedającej kwiaty, Elizy Doolittle, przez nauczenie jej dobrego mówienia, zrobi damę. Po serii zabawnych porażek udaje mu się to rzeczywiście. Eliza jest podziwiana jako prawdziwa lady. Wynika to, oczywiście, z jej własnego czaru, którego tylko Higgins zdaje się nie zauważać. Dopiero, gdy pojawia się groźba małżeństwa z dandysem Freddym, Higgins uświadamia sobie, że to właśnie Eliza jest kobietą jego życia.

Przez sześć i pół roku musical grany był bez przerwy na Broadwayu, a potem niemal we wszystkich stolicach świata. Gdzie nie dotarł na scenę, tam dotarł na ekran poprzez film z Audrey Hepburn i Rexem Harrisonem w rolach głównych. Miliony płyt spopularyzowały niemal wszystkie piosenki z My Fair Lady, piosenki znakomite tekstowo, ogromnie melodyjne, choć muzycznie raczej tradycyjne, a czasem wręcz przesłodzone. Najpopularniejszym fragmentem jest niewątpliwie song Elizy „Przetańczyć całą noc”.

Artyści:

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu
Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej
Vladimir Kiradjiev - dyrygent
Joanna Horodko - sopran
Tomasz Łuczak - baryton
Wiesław Orłowski - bas
Małgorzata Sapiecha - Muzioł - przygotowanie chóru

Program:

F. Loewe: My Fair Lady (wersja estradowa)

KONCERT ABONAMENTOWY.

BILETY: 70,- 50,- (ulg.).

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group