Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 4046
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jedlina Zdrój: Myślenice zdobywają podwójne mistrzostwo

Środa, 18 czerwca 2014, 13:18
Autor: PAW
Jedlina Zdrój: Myślenice zdobywają podwójne mistrzostwo
Fot. organizatorzy
Jedlina–Zdrój gościła najlepszych młodych zawodników petanque z całej Polski. W tym dniu na terenie Kompleksu Sportowo–Rekreacyjnego rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w petanque.

W bardzo wczesnych godzinach porannych orzeźwiający deszcz zrosił jedlińskie bulodromy, jednak gdy w biurze zawodów zaczęły pojawiać się pierwsze ekipy pozostał on jedynie wspomnieniem.

Na starcie pojawiło się 14 drużyn juniorskich (co stanowiło rekord w dotychczasowej rywalizacji młodych graczy) oraz dwie drużyny młodzieżowców. Najliczniejszą reprezentację wystawili gospodarze (Klub Sportowy Petanque Jedlina) – 4 drużyn, a po 3 drużyn przywiozły: Klub Sportowy BROEN-Karo Dzierżoniów, Nyski Klub Petanque oraz Myślenicki Klub Petanque. Przyjechali również zawodnicy z klubów z Boguszowa-Gorc, Gorzowa Wielkopolskiego oraz ze Śremu. Wśród faworytów upatrywano drużynę gospodarzy P. Witkowski, w składzie której grało dwóch obrońców tytułu sprzed roku (Patryk Witkowski i Sergiusz Gądek), aktualnych wicemistrzów Polski juniorów z Dzierżoniowa (Dawid Fabisiak, Daniel Bagiński i Dawid Wilczyński), którą wzmocnił ubiegłoroczny Mistrz Polski Juniorów Dawid Matuszewski z Boguszowa-Gorc oraz drużynę z Myślenic, którą prowadził najwyżej aktualnie sklasyfikowany junior w Polsce Mariusz Kasperek.

Uroczystego otwarcia zawodów przy hymnie narodowym oraz wciąganiu flagi Polski na maszt dokonał Burmistrz Miasta Jedliny-Zdroju Leszek Orpel. Głos zabrał również Prezes Polskiej Federacji Petanque Jan Neugebauer, który zawitał do Jedliny specjalnie z tytułu odbywających się zawodów, i który zapowiedział zmiany w systemie rozgrywek oraz rozpoczęcie procesu budowy systemu szkoleniowego oraz selekcji młodych graczy, w celu stworzenia fundamentów do rozwoju przyszłych mistrzów. Na ceremonii otwarcia obecni byli także Starosta Wałbrzyski Józef Piksa oraz Prezes „Uzdrowisko Szczawno-Jedlina” S.A. Paweł Skrzywanek i Marzena Kapuścik Dyrektor Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju.

Po 5 rundach eliminacyjnych najlepszą drużyną z kompletem zwycięstw została najwyżej rozstawiona w turnieju ekipa Dawida Fabisiaka (D. Fabisiak, D. Bagiński, D. Wilczyński, D. Matuszewski), a do ścisłej 8, która miała rozpocząć rywalizację o najwyższe podium w fazie play-off dostały się również po dwie drużyny z Jedliny i Nysy oraz po jednej z Gorzowa Wlkp., Myślenic i Śremu.
W ścisłym finale znalazły się dwie najwyżej rozstawione drużyny w Mistrzostwach: D. Fabisiak oraz M. Kasperek. Po początkowym prowadzeniu młodych zawodników Dzierżoniowa, po larum zwycięstwa sięgnęła jednak ekipa z Myślenic Mariusza Kasperka (M. Kasperek, M. Kurowski, M. Skałka, S. Domanus) wygrywając 13:09. Rewelacyjną formą strzelecką w finale popisał się Mariusz Kasperek, który na ponad dwadzieścia oddanych strzałów pomylił się jedynie raz.

Na najniższym miejscy podium po gładkiej wygranej 13:00 w meczu o 3. miejsce znaleźli się obrońcy tytułu – drużyna Patryka Witkowskiego (P. Witkowski, S. Gądek, M. Rymarz).

Natomiast w rywalizacji młodzieżowców bój o zwycięstwo toczył się do trzech wygranych meczów. Pomimo, że teoretycznie mógł on trwać 5 pojedynków meczowych, to zakończył się w najkrótszym możliwym terminie tj. po 3 rundach, a 3 zwycięstwa i tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski trafił w ręce mieszanej drużyny nysko-myślenickiej w składzie: Dominik Majda, Paulina Majda, Dawid Żądło i Kamil Żądło, którzy pokonali również mieszaną drużynę boguszowsko-nyską (Mateusz Wiśniewski, Artur Kałużny i Patrycja Rypień) 13:8, 13:1, 13:6.

W przerwie rozgrywek odbył się również mecz pokazowy pomiędzy najmłodszymi wychowankami jedlińskiej szkółki petanque (uczniowie 1 klasy szkoły podstawowej) a reprezentacją seniorów, w której wystąpili: Jan Neugebauer – Prezes PFP, Stefan Bartkowiak – rzecznik prasowy PFP oraz przedstawiciel gospodarzy Edward Serafin – Mistrz Polski Weteranów. Przy wielkim aplauzie publiczności, która zapełniła trybuny młodzi adepci petanque po 15 minutach gry wygrali 4:1.

Przez cały okres imprezy swoje stoisko miał sponsor główny Mistrzostw – bank Credit Agricole, w którym uczestnicy i kibice mogli zdobyć różne firmowe gadżety a także zrobić sobie zdjęcie „petankowca” w specjalnie przygotowanym standzie.

Sponsorem generalnym Mistrzostw był bank Credit Agricole, który podczas ceremonii ukoronowania zwycięzców reprezentował Dyrektor Oddziału Banku w Świdnicy Marcin Tucki. Turniej został również dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group