Wtorek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1490
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na 11 Listopada ruszyły roboty

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 26 marca 2013, 17:09
Aktualizacja: 18:19
Autor: PAW
Fot. Robert Bajek
Od poniedziałku ruszyły roboty przy przebudowie drogi wojewódzkiej nr 381 – ulicy 11 Listopada na odcinku od placu Górnika do ulicy Armii Krajowej wraz z ulicą Parkową.

Wykonawcą tych robót jest firma Heilit +Woerner Budowlana Wrocław. Wykonawca robót budowlanych dokona przebudowy sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, przyłączy do kanalizacji deszczowej, sieci energetycznej wraz z oświetleniem ulicznym oraz zrealizuje remont drogi i chodników na odcinku 1900 metrów. Koszt tego zadania to 10 milionów 850 tysięcy złotych. Termin zakończenia prac planowany jest na koniec czerwca.

W związku z planowanym remontem, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i zmianami w organizacji ruchu. Zmieni się również układ tras linii komunikacji miejskiej.

Od 25 marca na odcinku od Placu Górnika do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej ruch kołowy ulicą 11 Listopada odbywa się wyłącznie w jednym kierunku. Na czas remontu, którego koniec planowany jest na ostatnie dni czerwca, zmianie uległy rozkłady jazdy linii nr 4 i 15.
- Ruch odbywa się od Placu Górnika w kierunku Starego Zdroju – mówi Andrzej Piękny z ZDKiUM w Wałbrzychu. – Nie będzie można wzdłuż ulicy parkować. Lokalizacja przystanków zostaje bez zmian.

Trasa linii nr 4 z Podzamcza do Rusinowa poprowadzona została przez Plac Grunwaldzki i ulicę Piłsudskiego, natomiast linia nr 15 kursuje ulicą 11 Listopada w jednym kierunku tj. trasa z Glinika Nowego prowadzi ulicami: Moniuszki – Beethovena /wybrane kursy/ - Matejki – Limanowskiego – Słowackiego – al. Wyzwolenia – Piłsudskiego – 11 Listopada – Parkowa – Chrobrego – Kolejowa – Konopnickiej (przystanek końcowy) oraz w przeciwnym kierunku ulicami: Nowy Świat – Pługa – Zajączka – Limanowskiego – Matejki – Moniuszki – Beethovena /wybranymi kursami/ – Moniuszki.

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group