Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3232
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Na Dolnym Śląsku będzie bardzo mocno wiało

Czwartek, 5 grudnia 2013, 15:23
Aktualizacja: 15:36
Autor: red
REGION: Na Dolnym Śląsku będzie bardzo mocno wiało
Fot. red.
IMGW ostrzega, że w najbliższych godzinach w całej Polsce będzie szalał Orkan Ksawery.

Według prognozy pogody przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, od godzin popołudniowych w czwartek 5 grudnia do poranka w sobotę 7 grudnia na obszarze województwa dolnośląskiego można się spodziewać silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach nawet od 75 km/h do 95 km/h. Maksymalne porywy wiatru od 85 km/h do 95 km/h przewidywane są w piątek 6 grudnia. Wiatrowi towarzyszyć będą przelotne opady śniegu, co spowoduje występowanie miejscami zawiei śnieżnych.

W związku z powyższym Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego DUW we Wrocławiu zaleca mieszkańcom regionu usunięcie z balkonów oraz parapetów ruchomych przedmiotów, które mogą zagrażać przechodniom, nie parkowanie samochodów pod drzewami, trakcjami elektrycznymi, itp. zachowanie ostrożności podczas przebywania w terenie otwartym oraz pousuwanie na swoich posesjach, suchych i słabych gałęzi na drzewach oraz przedmiotów ruchomych.

Orkan Ksawery ma dotrzeć do Polski wieczorem, choć pogoda już od kilku godzin zaczyna się pogarszać, a ciśnienie spada. W najbliższych godzinach nastąpi dalsze pogorszenie pogody. Przedstawiciele IMGW apelują, aby nie wychodzić z domu. Podmuchy wiatru mogą być szczególnie groźnie i niebezpieczne na otwartych przestrzeniach. Najgorsza ma być noc z czwartku na piątek i z piątku na sobotę. W sobotę w dzień wiatr zacznie słabnąć. Meteorolodzy apelują o ostrożność do kierowców. Apelują, by zrezygnować z podróżowania w takich warunkach.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group