Środa, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 3614
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Na lewej stronie świata

Poniedziałek, 1 marca 2010, 12:19
Aktualizacja: 12:20
Autor: red
Wałbrzych: Na lewej stronie świata
Fot. użyczone
Już 11 marca nakładem Wydawnictwa MG, ukaże się pierwsza książka autorstwa Michała Wyszowskiego pod tytułem „Na lewej stronie świata".

To powieść dziejąca się w Anglii, konkretnie w środowisku brytyjskiej Polonii, w której na zmianę jest wesoło lub strasznie.

Michał Wyszowski spędził rok w Wielkiej Brytanii imając się tam różnych zajęć. Bywał magazynierem, kierowcą vana, publikował też reportaże o życiu emigracji w redakcji zagranicznej portalu onet.pl.

Cóż najbardziej zainteresowało młodego pisarza w Anglii? Polacy. Polacy, którzy wylądowali „na lewej stronie świata”. A ich podróż – z blokowisk do rzędów ceglanych domów, pełna marzeń i sińców od twardego lądowania na angielskim bruku, z przystankami na to wszystko, co mogą pomieścić polskie głowy: miłość, nienawiść, wojnę i rewolucję – podróż do otwartej nagle Europy, która okazała się zupełnie inna niż się spodziewaliśmy, jest tematem książki autorstwa Michała Wyszowskiego.

Michał Wyszowski zabiera nas do Anglii, której nie znamy z literatury czy kina, a która stała się udziałem całkiem sporej rzeszy naszych rodaków.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group