Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5014
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głuszyca: Na ludowo i hip–hopowo w Głuszycy

Poniedziałek, 18 lipca 2011, 7:13
Aktualizacja: 13:08
Autor: Adam
Głuszyca: Na ludowo i hip–hopowo w Głuszycy
Fot. Adam
„Dni Głuszycy” za nami. Sprawdźcie, co czekało na odwiedzających głuszycki Park Jordanowski w ostatni weekend.

Dzień pierwszy obchodów dni Głuszycy był adresowany do młodzieży i dzieci. Mimo iż pogoda dopisała, zarówno frekwencja jak i organizacja pozostawiały wiele do życzenia. Po przeszło godzinnym opóźnieniu, na scenie pojawił się pochodzący z Kłodzka zespół „Obraz ulicy”. Hip-Hopowa grupa zaprezentowała swój repertuar. Niestety był to pierwszy i jedyny występ tego dnia. Wśród zgromadzonej młodzieży i dzieci które wypełniły ankiety, rozlosowano karnety na basen i bilety do kina.

Dzień drugi sprawił że wszyscy zapomnieli o niepowodzeniach z poprzedniego dnia. Organizatorzy zapewnili liczne atrakcje, które przyciągnęły znacznie więcej mieszkańców Głuszycy. Prawdziwie wakacyjna pogoda zachęcała do spędzenia popołudnia na „Głuszyckim Jarmarku”.

Przeważała tematyka ludowa: stroje, dania, występ kapeli góralskiej „Harnaś”. Na szczególną uwagę zasługiwały stoiska rzemieślnicze, które przykuwały uwagę mnogością kolorów i kształtów. Rzeźby, rysunki, rękodzieła - wszystko to było do kupienia od lokalnych artystów. Kto poczuł się głodny, mógł odwiedzić stoisko koła gospodyń. Zapraszały one na degustację swoich wyrobów - od słodkich ciast po wędliny domowej roboty. Rzadko zdarza się spróbować takich rarytasów niedostępnych w sklepie.

Dla najmłodszych przygotowano dwa dmuchane zamki i euro - bungee. Dla mniej energicznych dzieci pod okiem opiekunów zorganizowano warsztaty artystyczne.

Miłośnicy „4 kółek” nie mogli poczuć się zawiedzeni. Automobilklub Wałbrzych przygotował prezentację samochodów sportowych i rajdowych.

Zatrzymaliśmy się przy jednym ze stoisk z „witrażowymi” kwiatami, motylami i ważkami. Jego właściciel jarmark się podobał: - Impreza udana, dla każdego coś ciekawego, od motosportu po tematykę ludową oraz domowe wypieki - zachwalał organizację pan Piotr.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku impreza swoim programem przyciągnie jeszcze większą ilość gości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group