Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3034
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Na „Moto–Majówce” poznamy finalistów

Poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 6:40
Autor: red
Wałbrzych: Na „Moto–Majówce” poznamy finalistów
Fot. użyczone
Już w sobotę, 4 maja rozpocznie się pierwsza część rozgrywki finałowej konkursu „TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2019”. Po trudach szkoleń i eliminacji nadszedł czas wykazania się wiedzą i umiejętnościami. Na terenie fabryki Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu stoczy się walka o tytuły w trzech kategoriach: kobiety, mężczyźni oraz pracownicy TMMP. Laureatów poszczególnych klas poznamy o godz. 16:30 na „Moto–Majówce” w Starej Kopalni.

Rozgrywki finałowe konkursu „TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2019” ruszą w sobotę, 4 maja z samego rana. Areną zmagań dla uczestników będzie teren fabryki Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu. Część teoretyczna zdawana będzie w centrum sportowym TAIIKUKAN. Natomiast specjalnie na „praktykę” przygotowany będzie plac manewrowy na parkingu przed fabryką.

Do rywalizacji, którą wspierają także Prezydent Miasta Wałbrzycha oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, stają 64 osoby.

Najliczniejszą grupę finalistów stanowią pracownicy Toyoty Motor Manufacturing Poland, która jest głównym sponsorem akcji i od samego początku sponsoruje działania Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego. Ponadto TMMP jest firmą, która każdego roku szkoli pracowników z zakresu bezpieczeństwa na drogach i ekojazdy. W finale walczyć będą: Marcin Sachowiak, Dariusz Trembowski, Marcin Ziemniak, Michał Molocios, Wojciech Rutkowski, Jarosław Deptalski, Paweł Dajczman, Paweł Walasiak, Paweł Węgrzynowski, Marcin Kostrzycki, Robert Janc , Mariusz Wicha, Norbert Jurkowski, Radosław Witas, Maciej Małecki, Rafał Kowalik, Rafał Chowański, Mariusz Heczko, Krzysztof Górski, Jacek Chmielnicki, Joanna Drapisz, Krzysztof Perek, Rafał Łoś, Joanna Jurkowska, Monika Łatka, Marta Sulanowska, Marta Iwanowska, Robert Zemła.

Wyjątkowo liczną grupę w tym roku stanowią kobiety. Aż 23 panie zakwalifikowały się do sobotnich zmagań. Oto one: Jagoda Kułakowska, Angelika Gawrońska, Barbara Świątkowska, Edyta Rodak- Borawska, Agnieszka Pulnowska, Agnieszka Sobczyńska, Dominika Mazur, Halszka Walkowska-Lange, Joanna Rutkowska, Joanna Topolewska, Justyna Michalak-Mach, Kamila Michalik, Kamila Nazarko, Marta Kobiela, Olga Pawlak, Patrycja Olejnik, Sylwia Karpińska, Joanna Drapisz, Joanna Jurkowska, Monika Łatka, Marta Sulanowska, Marta Iwanowska, Iwona Stańko.

Niemal o połowę mniejsza będzie kategoria mężczyzn. W tej stawce powalczą: Marcin Borawski, Damian Utecht, Adrian Bogacki, Marek Raszka, Paweł Zagojski, Rafał Sycha, Adam Klimala, Damian Wędrychowicz, Michał Mazur, Przemysław Mlazga, Jakub Marciniak, Tomasz Biel, Michał Pawlak.

Zespół instruktorów Akademii Bezpiecznej Jazdy pod wodzą Piotra Starczukowskiego na finałowe rozgrywki przygotowuje szereg zadań, które sprawdzą wiedzę i umiejętności uczestników tegorocznej edycji akcji „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”.
- Wśród zadań konkursowych znajdą się m.in. groźny telefon, bezpiecznie do celu - jazda po torze, bezpieczny trening- próba zręcznościowa, jeżdżę płynnie - slalom do przodu i do tyłu, unikam poślizgów - jazda po torze na trolejach, kontroluję poślizg. Ponadto finaliści przejdą testy na prawo jazdy oraz z ekojazdy, a także z udzielania pierwszej pomocy – zapowiada Piotr Starczukowski, instruktor i pomysłodawca akcji „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”, która realizowana jest nieprzerwanie od 2006 roku.

Najlepszych kierowców poznamy o godz. 16:30 na „Moto-Majówce” w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Do uczestników rywalizacji trafią puchary i nagrody. Z kolei osobę, która zdobędzie prestiżowy tytuł „TOYOTA Bezpieczny Kierowca 2019” wyłonimy dopiero w czerwcu, na mecie Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce. Laureaci sobotniego półfinału pojadą w rodzinnej rywalizacji z ekojazdy i będą musieli wykazać się wiedzą o atrakcjach turystycznych Dolnego Śląska.

Warto dodać, że dotychczas w ramach akcji Akademii Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego bezpłatnie przeszkolono około 2400 osób, spośród których od 2006 roku regularnie wyłaniano zdobywców prestiżowego tytułu. Tegoroczna edycja wskaże już 14 osobę, która szczycić się będzie mianem „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”.

Laureaci konkursu „TOYOTA Bezpieczny Kierowca”
2018 - Rafał Chowański
2017 – Mateusz Baranowski
2016 - Piotr Łuszczyk
2015 - Bartosz Nykiel
2014 - Marek Rybczyński
2013 - Anna Żabska
2012 - Marek Simkiewicz
2011 - Zbigniew Marzec
2010 - Krzysztof Wójtowicz
2009 - Dariusz Trembowski
2008 - Piotr Kotliński
2007 - Tomasz Wach
2006 - Łukasz Kozłowski

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group