Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2960
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Na remont chodników

Piątek, 25 czerwca 2021, 8:22
Autor: red
REGION, Mieroszów: Na remont chodników
Fot. UMWD
W lutym br. Zarząd Województwa podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia konkursu w ramach programu „Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej”. Wczoraj podczas sesji sejmiku poznaliśmy listę samorządów, które skorzystają ze wsparcia oferowanego przez samorząd województwa. W tym gronie jest jedna gmina z naszego regionu.
- Cieszy mnie ogromne zainteresowanie naszym programem. Dofinansowane projekty pozwolą w znacznym stopniu poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego, a tym samym mieszkańców gmin. Gorąco zachęcam do składania wniosków w kolejnych edycjach – mówi wicemarszałek Grzegorz Macko.

Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej to konkurs dla gmin, który ma na celu realizację zasady równomiernego rozwoju w województwie. Pozwala on na wsparcie gmin w realizacji zadań własnych, wpisujących się w Strategię Rozwoju Województwa Dolnośląskiego 2030 i realizujących tym samym jej cele strategiczne. Fundusz stanowi realizację uprawnień samorządu województwa do udzielania pomocy (w tym finansowej) innym jednostkom samorządu terytorialnego.

W tegorocznej edycji konkursu na dotacje przewidziano środki w wysokości 3 milionów złotych, które pozwolą na udzielenie wsparcia 25 dolnośląskim gminom. Dotacje udzielone w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej w podziale na subregiony przedstawiają się następująco:

• subregion wałbrzyski – 11 gmin (44% udziału)

• subregion wrocławski – 8 gmin (32% udziału)

• subregion jeleniogórski – 5 gmin (20% udziału)

• subregion legnicko – głogowski – 1 gmina (4% udziału).

Gminą z naszego regionu, która otrzyma wsparcie jest Mieroszów - "Modernizacja chodników wzdłuż ulicy Kościelnej w Mieroszowie" - 123 tys. 658 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
3
43%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
14%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group