Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2616
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Na Staszica budują

Poniedziałek, 30 marca 2020, 6:31
Aktualizacja: Wtorek, 31 marca 2020, 8:31
Autor: JAZ
Wałbrzych: Na Staszica budują
Fot. JAZ
Koronawirus zatrzymuje nas w domu. Robimy wszystko, by nie dopuścić do rozrostu zakażeń, by służba zdrowia mogła w sposób względnie normalny pracować. Są jednak takie dziedziny życia, które się nie zatrzymują. Na Nowym Mieście w Wałbrzychu trwają prace budowlane nad kolejnym budynkiem. Powstaje on w ramach rewitalizacji dzielnicy.

W sierpniu 2019 roku politycy wbili symboliczną łopatę pod budowę nowego budynku przy przy skrzyżowaniu ulic Staszica, Kubeckiego, Paderewskiego. Miały tam powstać 43 nowe mieszkania komunalne. Kilka dni później prace ruszyły pełną parą. Konstrukcja szybko pięła się w górę. Nie straszne jej były zmiany warunków pogodowych w okresie zimowym. Nie straszne są jej dzisiaj warunki, w jakich pracownikom przyszło pracować.

Branża budowlana jest jedną z nielicznych gałęzi gospodarki, która w dużej części pracuje bez zmian. Obecny wygląd budynku przybiera już kształt docelowy. Dźwig wysokościowy ustawia poszczególne elementy na swoich miejscach. Prowadzone są prace na przyłączach mediów. Zbliżamy się do zamknięcia całej konstrukcji i przejścia do realizacji prac wewnętrznych.

Budynek składać się będzie z czterech zróżnicowanych segmentów mieszkalnych z przestrzenią przeznaczoną na usługi w części parteru. Całość ma mieć pierzeję wypełniającą starą zabudowę kamienic. Budynek będzie, więc miał obniżający się schodkowo układ zabudowy. Jeżeli tempo prac zostanie zachowane, budynek powinien być gotowy do oddania zgodnie z założonym terminem. Wartość budowy opiewa na 11 086 980,00 zł brutto.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group