Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3609
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Na Traugutta już budują

Środa, 13 września 2023, 14:21
Autor: red
Wałbrzych: Na Traugutta już budują
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
– Na dobre rozpoczęła się budowa budynku wielorodzinnego (64 mieszkania komunalne) przy ul. Traugutta (Śródmieście). Na placu budowy pojawił się żuraw i trwają prace przy fundamencie – informuje prezydent Roman Szełemej.

Miejski Zarząd Budynków w Wałbrzychu rozpoczął budowę 64 mieszkań komunalnych, które powstaną w budynku przy ul. Traugutta. Umowa podpisana z firmą ARKOP przewiduje, że za 20 miesięcy będzie gotowy nowy, wielorodzinny budynek z parkingiem i terenem rekreacyjnym.

Inwestycja dotyczy 6-kondygnacyjnego, podpiwniczonego budynku z trzema windami i bryłą adekwatną do sąsiedztwa Teatru Dramatycznego. Powierzchnia użytkowa 64 mieszkań wyniesie od 45,90 do 73, 20 m kwadr. Każdy lokal mieszkalny będzie posiadał balkon - mieszkania skrajne poziomu piątego piętra po dwa tarasy. Projekt zakłada optymalne rozwiązania uwzględniające potrzeby osób niepełnosprawnych i starszych.

W budynku znajdą się wszystkie niezbędne instalacje, w tym oddymiania grawitacyjnego klatek schodowych. Planowany układ grzewczy stanowią pompy ciepła pracujące w oparciu o 20 sond gruntowych o długości 150mb każda. Pompy wspomagane będą energią uzyskaną z paneli fotowoltaicznych. W mieszkaniach została zaprojektowana instalacja grzewcza podłogowa z grzejnikami drabinkowymi w łazienkach. Na korytarzach i w pomieszczeniach gospodarczych będą grzejniki płytowe.

W otoczeniu obiektu powstaną drogi, dojścia, alejki piesze i tereny zieleni rekreacyjnej z urządzeniami do ćwiczeń. Na parkingi, w tym 68 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, przeznaczono powierzchnię 2 tys. m kwadr.

Koszt całkowity inwestycji: brutto: 27.769.149,02 zł

Twoja reakcja na artykuł?

21
50%
Cieszy
9
21%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
11
26%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group