Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 1654
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nadal będzie uczył

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 7 września 2020, 6:36
Aktualizacja: Wtorek, 8 września 2020, 8:08
Autor: JAZ
Fot. JAZ
W życiu każdego pedagoga są takie chwile, kiedy dochodzi do zmian. Ostatnio bardzo głośno było po przekazaniu informacji o rezygnacji z funkcji dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu, które bez dr Waldemara Sęczyka będzie już zupełnie innym miejscem.

Duża liczba osób rezygnację powiązała z odejściem na emeryturę. Okazuje się jednak, że na to jest jeszcze zbyt wcześnie.
- Kiedy ogłosiłem, że odchodzę, wiele osób myślało, że odchodzę na emeryturę. Ja natomiast wracam do tego, co kocham czyli do klas. Będę uczył historii i WOS-u – mówił Waldemar Sęczyk.

Magia, którą dyrektor otaczał wokół siebie, poruszyła serca wielu jego uczniów i współpracowników w niemal każdej dziedzinie życia. Do dziś Waldemar Sęczyk dostaje kartki z życzeniami i wyrazami sympatii.
- Naprawdę nie spodziewałem się takiego poruszenia. To bardzo miłe i jedyne, co mogę zrobić to podziękować – cieszy się były już dyrektor.

Kartkę do dyrektora wciąż można wysłać za pomocą Internetu, ale najważniejsze dla jego sympatyków, że wciąż będzie można obcować z nauczycielem podczas zajęć z historią.
- Tak te lata były bardzo różne. Młodzież była różna. Szkoła na przestrzeni mojego zarządzania też musiała się dopasować i zmienić, ale najważniejsze, że wszystko szło w dobrym kierunku. Dzisiaj będę uczył i mam nadzieję, że sprawi mi to równie dużo satysfakcji jak wcześniej – stwierdził pan Sęczyk.

Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego do podobnych zmian doszło również w dwóch innych szkołach i tak z funkcji dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej 37 zrezygnowała Małgorzata Gawonicz, ze szkoły nr 26 na Podzamczu zrezygnowała Bożena Kruszyńska. Cała trójka została uroczyście pożegnana przez prezydenta Romana Szełemeja i wiceprezydent Sylwię Bielawską.

Twoja reakcja na artykuł?

8
38%
Cieszy
2
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
4
19%
Smuci
0
0%
Złości
7
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group