Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 2379
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nadchodzi Dolnośląski Festiwal Tajemnic

Środa, 26 lipca 2017, 13:05
Aktualizacja: 13:09
Autor: red
Wałbrzych: Nadchodzi Dolnośląski Festiwal Tajemnic
Fot. archiwum
Dolnośląski Festiwal Tajemnic w Zamku Książ odbędzie się w tym roku w dniach 12–13 sierpnia.

Zapraszamy na największe w Polsce spotkanie poszukiwaczy skarbów, miłośników historii oraz badaczy jej tajemnic. 12 sierpnia 2017 roku, o godz. 10.00 rozpocznie się już piąta edycja Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic. Tym razem poświęcona będzie głównie zagrabionym dobrom kultury, eksploracji, czasom pobytu Armii Radzieckiej na terenach Polski oraz historii Legionów Polskich i Marszałka Józefa Piłsudskiego, którego rokiem, Parlament RP, ogłosił rok 2017. Nie zabraknie też tematów związanym z eksploracją oraz wyjątkowymi historiami dolnośląskich zamków i pałaców. Opowiemy również o wyjątkowo cennych depozytach, które wciąż czekają na odkrycie.

Dolnośląski Festiwal Tajemnic to najciekawsze wydarzenie popularnonaukowe w regionie oraz autorski projekt Joanny Lamparskiej, podróżniczki i autorki książek o tajemnicach Dolnego Śląska.

Festiwal połączy cykl prelekcji z udziałem naukowców, pokazów filmów oraz wystaw, dioram i widowisk historycznych. Jedną z wielu atrakcji Festiwalu będzie szereg pokazów historycznych z udziałem grup rekonstrukcyjnych, które w widowiskowy sposób odtworzą wydarzenia sprzed lat.

Więcej szczegółów na stronie: www.ksiaz.walbrzych.pl

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group