• Sobota, 7 grudnia 2019
  • Godz. 21:07
  • Imieniny: Ambrożego, Marcina, Teodora
  • Czytających: 4984
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Nadmierna prędkość

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Piątek, 19 lipca 2019, 6:34
Aktualizacja: 14:02
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili w naszym mieście oraz powiecie wałbrzyskim działania mające na celu eliminowanie agresywnych zachowań na drodze oraz sprawdzali stan techniczny pojazdów. Kolejny już raz okazało się, że najwięcej – tym razem 47 ujawnionych przez funkcjonariuszy wykroczeń – dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących na obszarze zabudowanym.

W trakcie środowych akcji, w których wzięło udział 27 funkcjonariuszy wałbrzyskiej „drogówki”, mundurowi skontrolowali łącznie 76 pojazdów i ujawnili 82 naruszenia przepisów Kodeksu drogowego. Było to m.in. 47 wykroczeń związanych z nadmierną prędkością - w szczególności w rejonach przejść dla pieszych, 7 naruszeń dotyczących niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych, czy też 2 związane z nieprawidłową zmianą pasa ruchu.

W tym dniu odbyły się także działania „SMOG”. Funkcjonariusze przy każdej kontroli sprawdzali stan techniczny samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów, w tym sprawność podstawowych urządzeń i układów mających wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Funkcjonariusze kontrolowali także, czy pojazdy nie naruszają wymagań ochrony środowiska. W trakcie całego dnia zatrzymali elektronicznie 18 dowodów rejestracyjnych, z czego w 8 przypadkach za poważne usterki techniczne, a w 1 przypadku w związku z nadmierną emisją spalin do środowiska.

W środę w Borównie mundurowi zatrzymali także 65-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, który dopuścił się jazdy samochodem osobowym pomimo wydanej przez miejscowego starostę decyzji o cofnięciu wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
63%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group