Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4539
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Nagrody konkursowe dla młodzieży

Sobota, 23 maja 2020, 6:52
Aktualizacja: 8:36
Autor: red
Kraj: Nagrody konkursowe dla młodzieży
Fot. użyczone
Utalentowanej młodzieży w Polsce nie brakuje. W wielu miejscowościach każdego miesiąca organizowane są konkursy z nagrodami, w których młodzi i ambitni chętnie biorą udział. Dzięki swojej kreatywności lub wiedzy dzieci mogą zdobyć atrakcyjne nagrody. Na jakie nagrody decydują się organizatorzy konkursów?

Rodzaje nagród konkursowych

Zależnie od kategorii konkursów oraz ich budżetu, finansowane są nagrody o różnej wartości. Spośród najczęściej spotykanych nagród wyróżnia się:
• nagrody pieniężne
• sprzęt elektroniczny
• vouchery i bony
• nagrody w postaci publikacji prac
• książki i albumy

Nagrody elektroniczne i pieniężne są najdroższą opcją dla organizatorów i chociaż bardzo cieszą zwycięzców konkursu, to nie zawsze są dobrym rozwiązaniem. Jeżeli był to konkurs o tematyce przyrodniczej lub humanistycznej – sprzęt elektroniczny niekoniecznie musi być w głównym nurcie zainteresowań zwycięzcy. Nagrody książkowe są najbardziej uniwersalnym wyborem dla organizatorów konkursu.

Dlaczego książki są lepszą nagrodą od pieniędzy?

Młodzież i dzieci często znajdują pod finansową kontrolą rodziców. Przy wygranej nagrodzie pieniężnej mogłyby szybko stracić pieniądze, nie tylko ze względu na odebranie ich przez rodziców, ale również ze względu na nieumiejętność prowadzenia oszczędności. Takie pieniądze przeznaczone byłyby najprawdopodobniej na produkty nietrwałe, niepozostawiające żadnej pamiątki po wygranym konkursie. Aby wspierać dzieci i młodzież w rozwoju ich pasji warto wynagrodzić ich konkursowe starania czymś, dzięki czemu będą pamiętały swój wysiłek.
Zależnie od tematyki konkursu można zdecydować się na wiele różnych książek. Książki beletrystyczne oraz słowniki byłyby doskonałym sposobem na wyróżnienie zwycięzców konkursów literackich. Zwycięstwo olimpiady z zakresu przedmiotów ścisłych lub biologicznych doskonale wynagradzałby album związany z takimi zainteresowaniami. Aby wyróżnić prace plastyczne, fotograficzne i artystyczne, pieniądze można przeznaczyć na ufundowanie poradników DIY w postaci albumów lub podręczników.

Nagrody pocieszenia

W konkursach często bierze udział wielu uczestników. W przypadku młodzieży oraz dzieci bardzo istotne jest, aby zachęcać je do dalszego rozwoju mimo odniesionej porażki. Dlatego tak ważne jest wyznaczenie wielu wyróżnień w konkursach oraz nagrody pocieszenia. Książki ponownie sprawdzają się w tej sytuacji najlepiej.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group